Bertyx

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:Bertyx_intro.gif

Gra autorstwa Dariusza Bartoszewskiego wydana w 1992 roku przez Mirage, jeszcze częściowo sygnowane jako Atari Studio AS.

Spis treści

Krótka historia

Wstęp do gry opowiada historię planety Bertyx i jej mieszkańców, planujących podbój niczego się niespodziewającej Ziemi. Na szczęście dla tej ostatniej - katastrofa w pobliżu Bertykańskiego słońca przekreśliła te plany. Planeta pokryła się wieczną zmarzliną...

Kilka wieków później Ziemianie odkrywają planetę. Co więcej, udaje się odmrozić jednego z Bertykańczyków... I na tym kończą się przekazy z planety Bertyx.

Charakterystyka gry, czyli technikalia

Gra napisana została w Atari BASIC-u, a cała grafika jest zrobiona w Graphics 0. Cały ekran gry, z wyjątkiem małego panelu informacyjnego - jest czarno-biały, co nadaje temu tytułowi klimatu.

Przed grą można zobaczyć przyjemne intro (patrz: screen obok), które wprowadza nas do właściwej akcji.

W grze obecne są 2 utwory muzyczne:

  • podczas intra - cover "Enola Gay" zespołu OMD,
  • podczas gry - cover "Oxygène (Part II)" Jean-Michela Jarre'a.

No to gramy!!!

Grafika:Bertyx.gif

Gracz wciela się w małego robota, który jako jedyny może dostać się do podziemnej bazy obcego. Jego zadaniem jest odnalezienie ośmiu kart pozwalających na podłączenie się do głównego komputera bazy, zgranie informacji z niego i uruchomienie systemu autodestrukcji. Zbieranie przedmiotów polega na najechaniu na nie. Użycie przedmiotu to "fire" i "góra". Czas nagli, więc robot został wyposażony tylko w prymitywny system obronny ("fire"), którym może się bronić strzelając w lewo lub w prawo (cyklicznie). A obce formy życia - choć nie strzelają - niszczą robota. Do tego dochodzą pola magnetyczne i inne niespodzianki.

Linki zewnętrzne

Bertyx na atarionline.pl


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools