Chaos Music Composer

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:11, 31 sie 2005
Drctqa (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 18:12, 8 wrz 2005
Krótki (Dyskusja | wkład)
(trochę info, linki)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Jeden z najpopularniejszych programów do komponowania na małe atari i to zarówno w Polsce, jak i poza nią.+Jeden z najpopularniejszych programów do komponowania na [[Atari 8-bit|małe Atari]] i to zarówno w Polsce, jak i poza nią.
-Oryginalnie napisany około 1992-93 r. przez [[Janusz Pelc|Janusza Pelca]] (jego nieoficjalna premiera (pokaz możliwości) była w [[Laser Demo]]) z czasem wielokrotnie przerabiany przez różnych scenowców celem np. dodania stereo, ładowania pojedynczych instrumetów czy poprawy brzmienia (własna tablica basów - [[Stanley]], odgrywanie dźwięku kilka razy na [[ramka|ramkę]] - [[Greg]] (projekt CMC-Double Player)).+Napisany w 1990 r. przez [[Janusz Pelc|Janusza Pelca]] na potrzeby programistów [[L.K. Avalon]] (jego nieoficjalna premiera (pokaz możliwości) była w [[Laser Demo]]), został przez tę firmę wydany komercyjnie już po rozstaniu z autorem, na początku 1992 roku (numer serii AC/AD 00792). Z czasem był wielokrotnie przerabiany przez różnych [[scenowiec|scenowców]] celem rozszerzenia fukcjonalności, np. dodania [[stereo]], ładowania pojedynczych instrumetów czy poprawy brzmienia (własna tablica basów - [[Stanley]], odgrywanie dźwięku kilka razy na [[ramka|ramkę]] - [[Greg]] (projekt CMC-Double Player)).
Linia 9: Linia 9:
[[Chaos Music Miąchadełko]] [[Chaos Music Miąchadełko]]
 +{{stub}}
-[[Kategoria:Atari 8-bit]]+[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
-[[Kategoria:Programy_użytkowe]]+
[[Kategoria:Edytory muzyczne]] [[Kategoria:Edytory muzyczne]]
- 
-{{stub}} 

Wersja z dnia 18:12, 8 wrz 2005

Jeden z najpopularniejszych programów do komponowania na małe Atari i to zarówno w Polsce, jak i poza nią. Napisany w 1990 r. przez Janusza Pelca na potrzeby programistów L.K. Avalon (jego nieoficjalna premiera (pokaz możliwości) była w Laser Demo), został przez tę firmę wydany komercyjnie już po rozstaniu z autorem, na początku 1992 roku (numer serii AC/AD 00792). Z czasem był wielokrotnie przerabiany przez różnych scenowców celem rozszerzenia fukcjonalności, np. dodania stereo, ładowania pojedynczych instrumetów czy poprawy brzmienia (własna tablica basów - Stanley, odgrywanie dźwięku kilka razy na ramkę - Greg (projekt CMC-Double Player)).


Wykorzystywany format plików: CMC


Patrz także: Chaos Music Miąchadełko


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools