Digital Studio

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 00:32, 30 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 04:25, 18 wrz 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Jednen z programów z całego pakietu oprogramowania: (Digital Studio, [[Sample Editor]], [[Micro Recorder]]) stworzonego na zamówienie firmy [[Mirage]] przez [[SoTe]] i [[Seban]]a. Oprogramowanie to było dołączane do [[sampler]]a [[Mirage AD Converter]]. +Jeden z programów z całego pakietu oprogramowania: (Digital Studio, [[Sample Editor]], [[Micro Recorder]]) stworzonego na zamówienie firmy [[Mirage]] przez [[SoTe]] i [[Seban]]a. Oprogramowanie to było dołączane do [[sampler]]a [[Mirage AD Converter]].
Program Digital Studio umożliwiał zgrywanie próbek dźwiękowych (tzw. [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli]) z samplera do pamięci komputera a następnie ich odtwarzanie, "przycięcie" do opowiedniej długości, wycięcie nadmiarowych fragmentów, a następnie zgranie tak przygotowanych próbek na dysk. Program Digital Studio umożliwiał zgrywanie próbek dźwiękowych (tzw. [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli]) z samplera do pamięci komputera a następnie ich odtwarzanie, "przycięcie" do opowiedniej długości, wycięcie nadmiarowych fragmentów, a następnie zgranie tak przygotowanych próbek na dysk.

Wersja z dnia 04:25, 18 wrz 2006

Jeden z programów z całego pakietu oprogramowania: (Digital Studio, Sample Editor, Micro Recorder) stworzonego na zamówienie firmy Mirage przez SoTe i Sebana. Oprogramowanie to było dołączane do samplera Mirage AD Converter.

Program Digital Studio umożliwiał zgrywanie próbek dźwiękowych (tzw. sampli) z samplera do pamięci komputera a następnie ich odtwarzanie, "przycięcie" do opowiedniej długości, wycięcie nadmiarowych fragmentów, a następnie zgranie tak przygotowanych próbek na dysk.

Grafika:Code3_digital_studio.png

Tak właściwie to SoTe byl "motorem napędowym" tego projektu, dopiero Micro Recorder był w pełni niezależym od SoTe projektem, stworzonym przez Sebana. To przy tym właśnie projekcie Seban został przekonany do używania Quick Assemblera oraz zmuszony do przejścia z systemu dziesiętnego na szesnastkowy. SoTe przeżywał prawdziwe męki, gdyż Digital Studio było w całości napisane przy użyciu MAC/65 i do tego większość liczb i adresów była zapisana w systemie dziesiętnym. Owocowało to totalnie nieczytelnym kodem i prawie doprowadziło SoTe do choroby psychicznej.

Tak prawdę mówiąc to dzięki wsparciu i pomocy SoTe Sebanowi udało się "rozwinąć skrzydła". Przy SoTe, Seban naprawdę dużo się nauczył.

Personal tools