Digital Studio

From Atariki

Revision as of 20:26, 7 kwi 2006; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Digital Studio to jednen z programów z całego pakietu oprogramowania: (Digital Studio, Sample Editor, Micro Recorder) stworzonego na zamówienie firmy Mirage przez SoTe i Sebana. Oprogramowanie to było dołączane do samplera Mirage AD Converter.

Program Digital Studio umożliwiał zgrywanie próbek dźwiękowych (tzw. sampli) z samplera do pamięci komputera a następnie ich odtwarzanie, "przycięcie" do opowiedniej długości, wycięcie nadmiarowych fragmentów, a następnie zgranie tak przygotowanych próbek na dysk.

Grafika:Code3_digital_studio.png

Tak właściwie to SoTe byl "motorem napędowym" tego projektu, dopiero Micro Recorder był w pełni niezależym od SoTe projektem, stworzonym przez Sebana. To przy tym właśnie projekcie Seban został przekonany do używania Quick Assemblera oraz zmuszony do przejścia z systemu dziesiętnego na szesnastkowy. SoTe przeżywał prawdziwe męki, gdyż Digital Studio było w całości napisane przy użyciu MAC/65 i do tego większość liczb i adresów była zapisana w systemie dziesiętnym. Owocowało to totalnie nieczytelnym kodem i prawie doprowadziło SoTe do choroby psychicznej.

Tak prawdę mówiąc to dzięki wsparciu i pomocy SoTe Sebanowi udało się "rozwinąć skrzydła". Przy SoTe, Seban naprawdę dużo się nauczył.

Personal tools