Digital Studio

From Atariki

Jump to: navigation, search

Jeden z programów z całego pakietu oprogramowania: (Digital Studio, Sample Editor, Micro Recorder) stworzonego na zamówienie firmy Mirage przez SoTe i Sebana. Oprogramowanie to miało być dołączone do samplera Mirage AD Converter.

Program Digital Studio umożliwiał zgrywanie próbek dźwiękowych (tzw. sampli) z samplera do pamięci komputera a następnie ich odtwarzanie, "przycięcie" do odpowiedniej długości, wycięcie nadmiarowych fragmentów, a następnie zgranie tak przygotowanych próbek na dysk.

Grafika:Code3_digital_studio.png

Tak właściwie to SoTe byl "motorem napędowym" tego projektu, dopiero Micro Recorder był w pełni niezależnym od SoTe projektem, stworzonym w całości przez Sebana. To przy tym właśnie projekcie Seban został przekonany do używania Quick Assemblera oraz "zmuszony" do przejścia z systemu dziesiętnego na szesnastkowy. SoTe przeżywał prawdziwe męki, gdyż Digital Studio było w całości napisane przy użyciu MAC/65 i do tego większość liczb i adresów była zapisana w systemie dziesiętnym. Owocowało to totalnie nieczytelnym kodem i doprowadzało SoTe do białej gorączki. Dzięki tej lekcji przy znaczącym wsparciu i pomocy SoTe, Sebanowi udało się "rozwinąć skrzydła" i dużo się nauczyć jeżeli chodzi o umiejętność kodowania i tzw. pracy grupowej.

Personal tools