Dyna Blaster

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:10, 5 sty 2008
Vulgar (Dyskusja | wkład)
(rozszerzenie)
← Previous diff
Wersja z dnia 19:12, 5 sty 2008
Vulgar (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-{{grafr|dynablaster.GIF}} 
Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji. Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji.
Linia 14: Linia 13:
=== Wersja XL/XE === === Wersja XL/XE ===
 +{{grafr|Dynablaster.png}}
 +{{grafr|dynablaster.GIF}}
 +
Atarowska wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie [[Graph2Font]]). Atarowska wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie [[Graph2Font]]).

Wersja z dnia 19:12, 5 sty 2008

Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari ST, Amiga, PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji.

Zasady

W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!

Wersja ST/E


Dynabusters, Bombsquad

Wersja XL/XE

Grafika:Dynablaster.png

Grafika:Dynablaster.GIF


Atarowska wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie ABBUC Programming Contest w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie Graph2Font).

Dla Atari XL/XE powstało kilka klonów gry - (DynaKillers, Tekblast, Pang).

Personal tools