Dyna Blaster

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:54, 6 sty 2008
Sikor (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 19:10, 6 sty 2008
KMK (Dyskusja | wkład)
(ogólne spolszczenie)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-{{grafr|dyna.gif}}Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji. +{{grafr|dyna.gif}}Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuacji.
Linia 5: Linia 5:
=== Zasady === === Zasady ===
-W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!+W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy. Każdy z nich ma za zadanie fizycznie zniszczyć przeciwnika, samemu natomiast przeżyć.
Linia 11: Linia 11:
=== Wersja ST/E === === Wersja ST/E ===
-Niestety nie autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digidramami!+Niestety autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digitalizowaną perkusją.
[[Dynabusters]], [[Bombsquad]], [[Bomberman]] [[Dynabusters]], [[Bombsquad]], [[Bomberman]]
Linia 21: Linia 21:
{{grafr|Dynablaster.gif}} {{grafr|Dynablaster.gif}}
-Atarowska wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie [[Graph2Font]]). +Ta wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą wyróżniającą jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika, stworzona w programie [[Graph2Font]].
* Program: [[Tebe]] * Program: [[Tebe]]
Linia 27: Linia 27:
* Muzyka: [[Pin]], [[BeWu]] * Muzyka: [[Pin]], [[BeWu]]
-Dla Atari [[XL]]/[[XE]] powstało kilka klonów gry - ([[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]]). +Dla Atari [[XL]]/[[XE]] powstało poza tym kilka klonów "Dyna Blaster" - ([[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]]).
[[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]] [[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]]
 +[[Kategoria:Gry dla Atari ST]]
[[Kategoria:Gry zręcznościowe]] [[Kategoria:Gry zręcznościowe]]
[[Kategoria:Polskie gry]] [[Kategoria:Polskie gry]]

Wersja z dnia 19:10, 6 sty 2008

Grafika:dyna.gif

Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari ST, Amiga, PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuacji.


Zasady

W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy. Każdy z nich ma za zadanie fizycznie zniszczyć przeciwnika, samemu natomiast przeżyć.


Wersja ST/E

Niestety autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digitalizowaną perkusją.

Dynabusters, Bombsquad, BombermanWersja XL/XE

Grafika:Dynablaster.gif

Ta wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie ABBUC Programming Contest w 2004 roku. Cechą wyróżniającą jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika, stworzona w programie Graph2Font.

Dla Atari XL/XE powstało poza tym kilka klonów "Dyna Blaster" - (DynaKillers, Tekblast, Pang).

Personal tools