Dyna Blaster

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:11, 6 sty 2008
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 20:18, 6 sty 2008
Miker (Dyskusja | wkład)
(skondensowanie artykułu)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|dyna.gif}}Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuacji. {{grafr|dyna.gif}}Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuacji.
- 
- 
=== Zasady === === Zasady ===
W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy. Każdy z nich ma za zadanie fizycznie zniszczyć przeciwnika, samemu natomiast przeżyć. W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy. Każdy z nich ma za zadanie fizycznie zniszczyć przeciwnika, samemu natomiast przeżyć.
- 
- 
=== Wersja ST/E === === Wersja ST/E ===
-Niestety autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digitalizowaną perkusją.+Niestety autorzy nie uwzględnili możliwości serii [[STE]]. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digitalizowaną perkusją.
Podobne tytuły: [[Dynabusters]], [[Bombsquad]], [[Bomberman]] Podobne tytuły: [[Dynabusters]], [[Bombsquad]], [[Bomberman]]
- +{{grafr|Dynablaster.gif}}
- +
- +
=== Wersja XL/XE === === Wersja XL/XE ===
-{{grafr|Dynablaster.gif}} 
Ta wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą wyróżniającą jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika, stworzona w programie [[Graph2Font]]. Ta wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą wyróżniającą jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika, stworzona w programie [[Graph2Font]].

Wersja z dnia 20:18, 6 sty 2008

Grafika:dyna.gif

Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari ST, Amiga, PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuacji.

Zasady

W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy. Każdy z nich ma za zadanie fizycznie zniszczyć przeciwnika, samemu natomiast przeżyć.

Wersja ST/E

Niestety autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digitalizowaną perkusją.

Podobne tytuły: Dynabusters, Bombsquad, Bomberman

Grafika:Dynablaster.gif

Wersja XL/XE

Ta wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie ABBUC Programming Contest w 2004 roku. Cechą wyróżniającą jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika, stworzona w programie Graph2Font.

Dla Atari XL/XE powstało poza tym kilka klonów "Dyna Blaster": DynaKillers, Tekblast, Pang.

Personal tools