Dyna Blaster

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 01:13, 7 sty 2008
Krótki (Dyskusja | wkład)
(rozszerzenie, trochę informacji spoza świata Atari)
← Previous diff
Aktualna wersja
Krótki (Dyskusja | wkład)
(Wersja XL/XE - ujednoznacznienie linka Solo)
Linia 20: Linia 20:
* Muzyka: [[Pin]], [[BeWu]] * Muzyka: [[Pin]], [[BeWu]]
-Inne klony tej gry to [[DynaKillers]], [[Pang]], [[Solo]], [[Tekblast]].+Inne klony tej gry to [[Dynakillers]], [[Pang]], [[Solo (gra)|Solo]], [[Tekblast]].
==Odnośniki zewnętrzne== ==Odnośniki zewnętrzne==

Aktualna wersja

Grafika:dyna.gif

Bomberman to gra zręcznościowa należąca do kultowej serii w historii gier komputerowych. Pierwotnie wydana w 1990 roku przez Hudson Soft na konsolę TurboGrafx-16, została później wydana w Europie pod tytułem Dyna Blaster na platformach Amiga, Atari ST i PC. Wydawcą tych wersji był Ubi Soft.

Spis treści

Zasady

Są dwa tryby rozgrywki. Pierwszy z nich to gra jednoosobowa - gracz wciela się w nim w tytułowego bohatera, i zadaniem jego jest uratować swoją dziewczynę z łap złego Czarnego Bombermana.

Drugi tryb, który zapewnia serii popularność po dzień dzisiejszy, to rozgrywka wieloosobowa (w zależności od platformy do 5 graczy). Uczestnicy umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy. Każdy z nich ma za zadanie za pomocą bomb fizycznie zniszczyć przeciwnika, samemu natomiast przeżyć.

Wersja ST/E

Niestety autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jedną z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digitalizowaną perkusją.

Podobne tytuły: Dynabusters, Bombsquad

Grafika:Dynablaster.gif

Wersja XL/XE

Z powodu popularności gry, dla Atari XL/XE powstało kilka jej kopii. Najwierniejszą jest "Dyna Blaster", która zwyciężyła w konkursie ABBUC Programming Contest w 2004 roku. Gra umożliwia jedynie rozgrywkę dwuosobową (brak możliwości gry z komputerem). Cechą wyróżniającą jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika, stworzona w programie Graph2Font.

Inne klony tej gry to Dynakillers, Pang, Solo, Tekblast.

Odnośniki zewnętrzne

Personal tools