Dyna Blaster

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 15:53, 5 paź 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 21:36, 10 kwi 2007
Vulgar (Dyskusja | wkład)
([Przeredagowanie] A co u nas kazdy moze pisac jak chce - by Ojciec Adam Dyrektor Michnik)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|dynablaster.GIF}} {{grafr|dynablaster.GIF}}
-Gra, która zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformie PC, [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga]. Sama gra doczekała się też kilku wersji na Atari [[XL]]/[[XE]] ([[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]]). Cechą, która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika, stworzona programem [[Graph2Font]] przez [[Vidol]]a. Zasady rozgrywki są proste. W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!+Atarowska wersja jednej z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [ST]],[http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji, dla samego Atari [[XL]]/[[XE]] powstało kilka - ([[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]]).
 + 
 +=== Zasady ===
 + 
 +W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!
 + 
 +Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie [[Graph2Font]]).
* Program: [[Tebe]] * Program: [[Tebe]]

Wersja z dnia 21:36, 10 kwi 2007

Grafika:Dynablaster.GIF

Atarowska wersja jednej z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [ST]],Amiga, PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji, dla samego Atari XL/XE powstało kilka - (DynaKillers, Tekblast, Pang).

Zasady

W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!

Gra zwyciężyła w konkursie ABBUC Programming Contest w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie Graph2Font).

Personal tools