Dyna Blaster

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 21:37, 10 kwi 2007
Vulgar (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 21:38, 10 kwi 2007
Vulgar (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|dynablaster.GIF}} {{grafr|dynablaster.GIF}}
-Atarowska wersja jednej z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji, dla samego Atari [[XL]]/[[XE]] powstało kilka - ([[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]]). +Atarowska wersja jednej z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji, w tym dla samego Atari [[XL]]/[[XE]] kilka - ([[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]]).
=== Z A S A D Y === === Z A S A D Y ===

Wersja z dnia 21:38, 10 kwi 2007

Grafika:Dynablaster.GIF

Atarowska wersja jednej z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari ST, Amiga, PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji, w tym dla samego Atari XL/XE kilka - (DynaKillers, Tekblast, Pang).

Z A S A D Y

W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!

Gra zwyciężyła w konkursie ABBUC Programming Contest w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie Graph2Font).

Personal tools