Dyna Blaster

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:10, 6 sty 2008
KMK (Dyskusja | wkład)
(ogólne spolszczenie)
← Previous diff
Wersja z dnia 19:11, 6 sty 2008
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 13: Linia 13:
Niestety autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digitalizowaną perkusją. Niestety autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digitalizowaną perkusją.
-[[Dynabusters]], [[Bombsquad]], [[Bomberman]]+Podobne tytuły: [[Dynabusters]], [[Bombsquad]], [[Bomberman]]
Linia 27: Linia 27:
* Muzyka: [[Pin]], [[BeWu]] * Muzyka: [[Pin]], [[BeWu]]
-Dla Atari [[XL]]/[[XE]] powstało poza tym kilka klonów "Dyna Blaster" - ([[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]]). +Dla Atari [[XL]]/[[XE]] powstało poza tym kilka klonów "Dyna Blaster": [[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]].
[[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]] [[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]]

Wersja z dnia 19:11, 6 sty 2008

Grafika:dyna.gif

Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari ST, Amiga, PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuacji.


Zasady

W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy. Każdy z nich ma za zadanie fizycznie zniszczyć przeciwnika, samemu natomiast przeżyć.


Wersja ST/E

Niestety autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digitalizowaną perkusją.

Podobne tytuły: Dynabusters, Bombsquad, BombermanWersja XL/XE

Grafika:Dynablaster.gif

Ta wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie ABBUC Programming Contest w 2004 roku. Cechą wyróżniającą jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika, stworzona w programie Graph2Font.

Dla Atari XL/XE powstało poza tym kilka klonów "Dyna Blaster": DynaKillers, Tekblast, Pang.

Personal tools