Dyna Blaster

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:22, 5 sty 2008
Vulgar (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 18:40, 6 sty 2008
Miker (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji. +{{grafr|dyna.gif}}Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji.
 + 
 + 
=== Zasady === === Zasady ===
W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga! W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!
 +
 +
=== Wersja ST/E === === Wersja ST/E ===
-{{grafr|dyna.gif}} 
Niestety nie autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digidramami! Niestety nie autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digidramami!
- 
[[Dynabusters]], [[Bombsquad]], [[Bomberman]] [[Dynabusters]], [[Bombsquad]], [[Bomberman]]
-=== Wersja XL/XE === 
{{grafr|Dynablaster.png}} {{grafr|Dynablaster.png}}
-{{grafr|dynablaster.GIF}} 
 +
 +
 +=== Wersja XL/XE ===
Atarowska wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie [[Graph2Font]]). Atarowska wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie [[Graph2Font]]).
Linia 29: Linia 32:
[[Kategoria:Gry zręcznościowe]] [[Kategoria:Gry zręcznościowe]]
[[Kategoria:Polskie gry]] [[Kategoria:Polskie gry]]
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +{{grafr|dynablaster.GIF}}

Wersja z dnia 18:40, 6 sty 2008

Grafika:dyna.gif

Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari ST, Amiga, PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji.


Zasady

W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!


Wersja ST/E

Niestety nie autorzy nie uwzględnili możliwości serii STE. Jednak grę jako jednę z niewielu na ST umila muzyka chipowa z digidramami!

Dynabusters, Bombsquad, Bomberman

Grafika:Dynablaster.png


Wersja XL/XE

Atarowska wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie ABBUC Programming Contest w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie Graph2Font).

Dla Atari XL/XE powstało kilka klonów gry - (DynaKillers, Tekblast, Pang).
Grafika:Dynablaster.GIF

Personal tools