Dyskusja:Strona główna

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:52, 27 kwi 2009
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 12:19, 27 kwi 2009
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 176: Linia 176:
:Sikor, nic nie poradzę na to, że robisz jakieś odgórne założenia, a potem dostosowujesz sobie do nich to, co czytasz. Być może masz jakiś problem. Co do "dobrego tonu", skoro już o tym mowa, może jednak zaopatrz się w jakiś podręcznik dobrego wychowania i zobacz co tam piszą na temat wyręczania kogoś w odpowiedzi, w dodatku w takiej formie. Być może moja reakcja na wtrącanie się XXL-a (który, poza wszystkim, palcem na Atariki nie kiwnie, ale jak widać do pouczania innych, i to w chamski sposób, jest chętny) była brutalna, ale moim zdaniem uzasadniona. [[Użytkownik:KMK|KMK]] 14:50, 24 kwi 2009 (CEST) :Sikor, nic nie poradzę na to, że robisz jakieś odgórne założenia, a potem dostosowujesz sobie do nich to, co czytasz. Być może masz jakiś problem. Co do "dobrego tonu", skoro już o tym mowa, może jednak zaopatrz się w jakiś podręcznik dobrego wychowania i zobacz co tam piszą na temat wyręczania kogoś w odpowiedzi, w dodatku w takiej formie. Być może moja reakcja na wtrącanie się XXL-a (który, poza wszystkim, palcem na Atariki nie kiwnie, ale jak widać do pouczania innych, i to w chamski sposób, jest chętny) była brutalna, ale moim zdaniem uzasadniona. [[Użytkownik:KMK|KMK]] 14:50, 24 kwi 2009 (CEST)
::Podręczniki możesz sobie czytać sam, jak potrzebujesz. A chamski sposób odpowiedzi to był niestety raczej Twój, nie Xxl-a. Ale widocznie mamy inne zdanie co do znaczenia słowa "chamski". Nieważne, miejmy nadzieję, że to był jednorazowy wybryk z odpowiedzią w takim tonie. Fakt, Xxl może dużo w atariki nie pisze, ale Twoja odpowiedź w stosunku do niego była uwłaczająca. Przyjrzyjmy się, niech ocenią inni: [http://atariki.krap.pl/index.php/Dyskusja_u%C5%BCytkownika:Kr%C3%B3tki dyskusja_krotki] - uwaga Xxl-a, fakt, iezbyt grzeczna, alkowiek nic aż tak strasznego w niej nie widzę. [http://atariki.krap.pl/index.php/Dyskusja_u%C5%BCytkownika:Xxl dyskusja_Xxl] - Twoja reakcja na to. Rozumiem, że preferujesz wzór "brutalnej siły". Trudno, niech Ci będzie. Co do "wyręczania kogoś w odpowiedzi" - nikogo nie wyręczam, a dyskusje użytkownika są ogólnie dostępne. Co więcej, taką dyskusję może zacząć nie tylko admin, nie tylko użytkownik - ale i dowolna inna osoba zalogowana w atariki, więc, siłą rzeczy - są one publiczne. Pozdrawiam, --[[Użytkownik:Sikor|Sikor]] 23:04, 24 kwi 2009 (CEST) ::Podręczniki możesz sobie czytać sam, jak potrzebujesz. A chamski sposób odpowiedzi to był niestety raczej Twój, nie Xxl-a. Ale widocznie mamy inne zdanie co do znaczenia słowa "chamski". Nieważne, miejmy nadzieję, że to był jednorazowy wybryk z odpowiedzią w takim tonie. Fakt, Xxl może dużo w atariki nie pisze, ale Twoja odpowiedź w stosunku do niego była uwłaczająca. Przyjrzyjmy się, niech ocenią inni: [http://atariki.krap.pl/index.php/Dyskusja_u%C5%BCytkownika:Kr%C3%B3tki dyskusja_krotki] - uwaga Xxl-a, fakt, iezbyt grzeczna, alkowiek nic aż tak strasznego w niej nie widzę. [http://atariki.krap.pl/index.php/Dyskusja_u%C5%BCytkownika:Xxl dyskusja_Xxl] - Twoja reakcja na to. Rozumiem, że preferujesz wzór "brutalnej siły". Trudno, niech Ci będzie. Co do "wyręczania kogoś w odpowiedzi" - nikogo nie wyręczam, a dyskusje użytkownika są ogólnie dostępne. Co więcej, taką dyskusję może zacząć nie tylko admin, nie tylko użytkownik - ale i dowolna inna osoba zalogowana w atariki, więc, siłą rzeczy - są one publiczne. Pozdrawiam, --[[Użytkownik:Sikor|Sikor]] 23:04, 24 kwi 2009 (CEST)
 +
 +Sikor, ja Ciebie błagam. To jest kolejny foch z Twojej strony w stosunku do porządków panujących na kolejnej już stronie. Administrator jest administratorem, więc wykonuje zadania administracyjne, administrując w sposób administracyjny. Wydaje rozkazy, polecenia i do nich należy się stosować. Takie jest moje zdanie. Skoro uznano, że TRZEBA dodawać kategorie bo w przeciwnym wypadku nastąpi dodanie SDU, a potem hasło zostanie skierowane do kosza, to TRZEBA dodać kategorię, a nie polemizować, ponieważ iż uważa się, że dodawanie kategorii ssie. A co Ty robisz, kiedy nie podobają Ci się zasady? Od razu uznajesz, że ''"Atariki schodzi na psy"'', ''"Coraz częściej spotyka się objawy wrogości"'', ''"takie zachowanie nie uchodzi jednemu z adminów"''. Nie podobają Ci się obecne porządki - nie pisz, tak ciężko się przystosować? --[[Użytkownik:Daniel Koźmiński|dely]] 14:19, 27 kwi 2009 (CEST)

Wersja z dnia 12:19, 27 kwi 2009

Spis treści

Ogólnie

Serdecznie uprasza się o spowodowanie powstania dyskusji PRZED wprowadzaniem poważniejszych zmian. Dotyczy to mnożenia kategorii, spisów itp. Dodatkowo strona główna jest teraz "zaprotectowana". Poza tym zwracam uwagę na fakt, że wymagane są podpisy przy komentarzach, tak aby nie było żadnych wątpliwości, kto jest za nie odpowiedzialny. Niepodpisane komentarze będą usuwane. Dziękuję za uwagę. --dely 13:52, 27 kwi 2009 (CEST)

Literatura

Literatura - czy nie jest przesadą umieszczanie takich tytułów jak "Chip" czy "PC World Computer"? Wszak to jest Atariki, a nie wiki...? Wypowiedzcie się na ten temat.--Sikor 10:03, 24 sie 2006 (CEST) 23:22, 27 lut 2006 (CET)

Nie jest! A jesli nawet to prosze wykasuj Secret Service bo to duzo predzej nie pisalo o atari, a jesli juz cokolwiek bylo to nawet dot. nie STka a gier!, poza tym wg. zasady "ATARIKI nie WIKI" to proponuje wypier. takie haselka jak [amiga w wiki... AMIGA]. Ja proponuje Sikor wprzywrocic wykasoane hasla bo tam w odroznieniu od nie istotnych informacji dla Atariki umieszczane byly artykuly rzeczywiscie dot. Atari! --Vulgar 11:11, 9 mar 2006 (CET)

podaj bliższe przykłady, niejednostkowe. Pytanie moje było przytoczone dość dawno, nikt na nie nie odpowiedział, więc - zgodnie z zasadą - brak odpowiedzi jest aprobatą - wykasowałem. Zresztą - i tak były puste. Co do Secret Service - owszem, pismo dotyczy gier, ale przez bardzo długi okres czasu były tam także opisywane gry na ST i na małe Atari, więc jest jak najbardziej na miejscu. Co do Amigi - zgadzam się z Tobą, jak już - powinien być link zewnętrzny i już. --Sikor 12:10, 21 sie 2006 (CEST) 11:29, 9 mar 2006 (CET)

"Drażliwe" hasła

jestem za zachowaniem hasła [amiga w wiki... Amiga], jest to ostatni etap ewolucji XL, więc dodanie paru zdań na ten temat jest na miejscu. Tak samo można by wywalić Atari MainFrame i wszystkie czasopisma traktujące o C=, gdybyśmy mieli być tacy dokładni.--Piotrv 12:23, 9 mar 2006 (CET)
co do atari mainframe - w pełni podzielam ten pogląd. Co do Amigi - hmm, czy do końca miała być następcą serii XE...? W sumie może zostać --Sikor 12:10, 21 sie 2006 (CEST) 13:01, 9 mar 2006 (CET)
Sikor, chodzi o serie XL - a nie XE. Zob. Amiga. --Piotrv 14:06, 9 mar 2006 (CET)
osobiscie uwazam ze haslo Amiga w Atariki jest calkowicie zbedne. Wystarczy ze odpowiednie informacje znajda sie pod haslem 1850XLD. Atari produkowalo rowniez klony PC a jednak nie ma sensu umieszczac tutaj hasla IBM PC. CK 18:52, 19 mar 2006 (CET)
A ja z kolei uwazam, ze pozostawienie hasla "Amiga" jest jak najbardziej sluszne! Przeciez nie zajmuje wiele cennego miejsca, a faktem jest ze Amiga byla uzywana przez wielu atarowcow i to nie tylko do samego grania ale i wspoltworzenia softu na 8-bit (wspomnieni w artykule znani koderzy), dawala natchnienie do dem (np. w "Asskicker") ; oczywiscie pobocznym faktem jest, ze to na Amige a nie ST przechodzili czesto pozniej maloatarowcy (m.in. wskutek fatalnej polityki marketingowej firmy Atari i braku latwego dostepu do softu, tak jak to bylo w przypadku "Przyjaciolki"... ;) --Dracon/TQA 21:42, 19 mar 2006 (CET)
uzywane rowniez byly pecety i to w zdecydowanie wiekszej ilosci. hmm... byc moze i maki rowniez byly uzywane. czy oznacza to ze powinny sie znalez w atariki? kwestia pirackiego ops... "latwego dostepu do soft" i przechodzenia maloatarowcow na inne sprzety (glownie pecety) raczej nie dotyczy Atariki CK 01:21, 20 mar 2006 (CET)
Amiga byla po prostu popularniejsza, bez dwoch zdan i nic na to nie poradze (a na ST tez piracono, szcz. w Polsce). Dziwnym trafem ;) Jay Miner maczal kiedys palce w konstrukcji malego Atari. Lista produkcji powstalych z uzyciem Amigi (np. jako edytora tekstu i do obslugi crossassemblera) nie jest taka malutka, ze wymienie tylko: MegaBlast, Dwie Wieze, Miecze Valdgira, Fatum, The TOP3... Fakt, PC tez sie uzywalo (chyba w Atariki haslo jest? ;]) ale raczej pozniej, o Mac-ach mi nic nie wiadomo... ;P --Dracon/TQA 12:10, 20 mar 2006 (CET)
nie mam ochoty na kolejne flame-ware atari vs amiga, pomine wiec temat popularnosci. Amiga nie jest komputerem firmy Atari i nie zmienia tego prywatne sympatie pewnych uzytkownikow malego Atari. Co prawda firma miala wypuscic klon tego kompuera ale nie zrobila tego. Mamy za to klony PC, wiec oznacza to ze mamy umieszczac tutaj tytuly dotyczace koputerow IMB PC, Compaq itp? Jesli juz wrzucamy info o rzeczach ktore mialy udzial przy pisaniu dem to czemu nie dorzucic info o pizza, piwie albo hamburgerach? :) Na pewno mialy one wiekszy udzial niz Amiga. Sprawdzilem i faktycznie jes haslo PC - pytanie tylko po co? Malo to stron o pc? CK 14:01, 20 mar 2006 (CET)
proponuje się skupić na tym co można dodać, a potem ew. jeśli serwer tak spuchnie, że trzeba będzie wycinać artykuły, to się ten wzmiankowany artykuł wytnie. --Piotrv 15:04, 20 mar 2006 (CET)
No cudna RETORYKA PA-NO-WIE! Przyloze sie moze i ja do poziomu skoro zabieram glos w tej kwestii, poprostu brawo! jakos wypada mi sie tutaj popisac bo pasuje mi do tego jedno z wielu wymownych porzekadel "jak nie w cipke to w dupke...". Zbyt to dla mnie jasne ze skoro to ATARIKI to nie COMPUTERIKI, ani tez 68k'liki ze juz tym bardziej nie wspomne AMIGIKI. To co napisal CK dobitnie oddaje BEZ SENS tej dyskusji, ktorej byc nie powinno bo wszystko co jasne jest proste jak (zgadnijcie co!?). W slowniku jezyka angielskiego nie ma hasel z slownika j. niemieckiego! Wot i wsio tawariszcze. Dracon - to nie jest kwestia kto mial jaki marketing, jak chcesz podyskutowac "co Atari a co Amiga" to bardzo chetnie tylko ze to jest poza tematem dyskusji (BTW. C= zbankrutowalo a Atari nigdy, i niby o czym to swiadczy?). --Vulgar 16:04, 20 mar 2006 (CET)

Panowie, mam prośbę: czy moglibyście poświęcić energię na coś innego? Dracon: nie rozstrzygając wprawdzie, czy hasła o amigach itp. powinny się znaleźć w Atariki, można jednak łatwo stwierdzić, że nie należy to do głownego tematu, jakiemu ta encyklopedia jest poświęcona. Proponuję się więc skupić na hasłach związanych z Atari, hasła i tematy tak dalece okołoatarowe jak Amiga, PC czy pizza pozostawiwszy na czas, kiedy naprawdę niczego istotnego o Atari już dopisać nie będziemy w stanie. KMK 18:47, 20 mar 2006 (CET)

propozycja rozszerzenia funkcjonalnosci...

moze dodanie http://meta.wikimedia.org/wiki/FCKeditor nieco zwiekszylo zapal edytujacych - co za tym idzie - ilosc dostepnych stron --Jellonek 09:22, 13 lip 2005 (CEST)

Nowy wygląd strony głównej

Rodacy!!! Wreszcie skończyłem nowy wygląd strony głównej. Proszę o uwagi. Poza tym mam propozycje aby wypunktowania pionowe zmienić na zwykłą listę poziomą "wyprzecinkowaną" ponieważ np. Literatura robi się już nieprzywoicie "wysoka". Myślę, że wpłynie to pozytywnie na szybkość odnajdowywania informacji - nikomu się nie chce przewijać strony żeby zobaczyć co będzie dalej - tak będzie wszystko od razu widoczne. --dely 14:51, 10 mar 2006 (CET)

Ladnie, troche inaczej niz w "oryginale", chyba wole ta wersje od poprzedniej, jednak jeszcze cos tu brakuje... Kierowniku moze w kazdej z kategori, zwyczajnie zrobic jeszcze po dwie kolumny? --Vulgar 15:11, 10 mar 2006 (CET)
a pomyślałeś o tych, co mają mniejsze rozdzielczości?--dely 18:52, 10 mar 2006 (CET)
To tylko propzycja, ale w zasadzie podobnie mozna powiedziec o tych co maja "za duze" rozdzielczosci ;) az sie prosi zeby cos tam wrzucic. Ale widze ew. rozwiazanie - sztywne tabelki! jezeli jet to mozliwe w wiki. albo m/w tak: http://atariki.krap.pl/index.php/Moja_glowna. Poza tym to proponuje cos zrobic z kategoriami bo np. kategoria PROGRAMOWANIE troche sie rzadzi innymmi zasadami--Vulgar 19:01, 10 mar 2006 (CET)
No to Hameryki nie odkryłeś, proponowałem to powyżej. A tabelki stałeś szerokości w tym lejałcie nie przejdą. Nie zgadzam się.--dely 19:53, 10 mar 2006 (CET)
Ba! Mowa. Kolumb nawet jej nie odkrył :) Co mi tam. Ale jakos i tak wole sztywne tabelki bo po zminimalizowaniu okna robi sie SPLASK...

--Vulgar 20:01, 10 mar 2006 (CET)

Proponuje sie przyzwyczaic do mysli ze WIEKSZA CZESC POLSKICH INTERNAUTOW kozysta z rozdzielczosci 1024x768, a 1280x1024 (choc szybko sie przebija) nadal pozostaje (pewnie jeszcze z pol roku, moze rok) LUKSUSEM. --Jellonek 12:12, 11 mar 2006 (CET)
Niezależnie od tego strona główna chyba bardzo dobrze się wymiaruje - ja przynajmniej nic nie zauważyłem. Natomiast osobiście uważam, że literatura i OSy mogłyby być wymienione tylko jako link do kategorii. Lista byłaby krótsza i bardziej zwięzła. --Piotrv 22:02, 11 mar 2006 (CET)
Ładnie, miło i estetycznie. Mi się podoba. --Sikor 12:10, 21 sie 2006 (CEST) 15:18, 10 mar 2006 (CET)
Dlaczego niema historii firmy Atari, kto zalozyl itd. oraz dlaczego pierwsza kategoria sa programy a w nich dema?! Najpierw pownien byc opis sprzetu potem programow a na koncu dema.Mazi
Dobrze gada. O Atari nikt nie pisze, bo się pewnie boi ruszyć ten temat (najważniejszy tutaj) :) I wymieniona kolejność wg mnie też lepsza... --Piotrv 10:20, 18 mar 2006 (CET)
Jeszcze jedno. Dlaczego nie ma screenow z dzialania roznych urzedzen. Przykladem moze tu byc XEP80 albo Video Pinball, ktory widze pierwszy raz na oczy i jestem ciekawy jak to wyglada po wlaczeniu. Zdjecie samego urzedzenie mnie nie satysfakcjonuje..Mazi

Kategoria Programowanie

Otóż chciałbym dodać hasła związane z programowaniem na 16/32 bit i w takim razie chcę poinformować o konieczności zmiany konstrukcji tej podkategorii, licze na jakieś sugestie i pomysły tak żeby zadowolić wsszystkich. --Vulgar 18:00, 25 mar 2006 (CET)


Puste Linki

Uprasza siię właścicieli prywatnych stron o usunięcie pustych linków niezwiązanych bezpośrednio z Atari lub podanie linków zewnętrznych, aby zrobić jako-taki porządek w Most Wanted, gdyż z 1/3 haseł jest ni ChW nie podobna do spraw związanych z atariki.--Sikor 20:56, 30 sie 2006 (CEST)

Prośba o dodanie na stronie głównej

Zapoczątkowałem artykuł o czasopiśnie L'Atarien - niestety, literatura obcojęzyczna znajduje się na stronie głównej Atariki, a tej - jak wiadomo - poza administratorami nikt nie ma prawa edytować. Więc proszę o odpowiedni wpis do listy... --Sikor 20:46, 15 sie 2008 (CEST) Proszę o dodanie od razu: "VCS Owner's Club Bulletin", "ROM" oraz "I Nws Atari" (ten ostatni też już zapoczątkowałem).--Sikor 20:54, 15 sie 2008 (CEST)

Propozycja zmian funkcjonalnych na stronie głównej

Stanąłem dzisiaj przed poważnym problemem... Postranowiłem opisać kilka pozycji literatury i co się okazało...? Nie mogę dodać do nich linków, gdyż znajdują się one na stronie głównej, skąd-inąd słusznie zablokowanej. Mam w związku z tym koncepcję do przemyśleń dla administratorów, bo parę rzeczy pewnie się jeszcze znajdzie. Na dzień dzisiejszy wnioskuję za:

 • 1. Scalenie działu "Literatura" i zrobienie odpowiedniej kategorii (Hasło na stronie głównej: Literatura, a tam tylko dwa linki do kategorii: Literatura polskojęzyczna (obecnie literatura ) oraz Literatura obcojęzyczna
 • 2. Analogiczny zabieg dla systemów operacyjnych (hipotetycznie nie można bez działań administratora dodać linku na stronie głównej do żadnego "nowego" systemu), podział głównych kategorii jak jest: Atari 8 bit oraz Atari ST/TT/Falcon
 • 3.W celu zachowania starannego wyglądu - podział kategorii Inne, na przykład w taki sposób:
 Inne:  
  * Firmy powiązane z Atari
  * Glosariusz
  * Miejsca w sieci
  * Ciekawostki
  * Reklamy 
Obsługa: (lub "techniczne" lub coś w tym stylu):
  * FAQ
  * Pomoc
  * Obsługa Atariki
  * Zasady dodawania

Myślę, że taki podział pozwoli na pełniejsze możliwości pracy z Atariki. Proszę o Wasze opinie.--Sikor 21:21, 15 sie 2008 (CEST)

Zgadzam się z przedmówcą. KMK 18:15, 16 sie 2008 (CEST)
Czy nikt inny się nie ustosunkuje?--Sikor 19:31, 19 sie 2008 (CEST)

WROGOŚĆ

- Niestety, widzę, że nasze Atariki schodzi na psy ;( Coraz częściej spotyka się objawy wrogości na naszej "wikipedii". Niestety, przoduje w tym nasz dobrze znany imć KMK. Na uwagę XXL-a o "Black Lamp" (brak kategorii - niestey słusznie zauważony przez Drac030 alias KMK) o reakcji KMK ([..]które stworzyłeś, bo je skasuję[..]) - XXl wspomniał o tym, że prędzej by tą kategorię mógł dodać, noiż straszył skasowaniem (skąd inąd niezłego) artykułu nasz drogi guru raczył napisać w dyskusji użytkownika XXL co następuje (cytat dosłowny):" Masz jakiś problem? KMK 16:08, 20 kwi 2009 (CEST) ". Wstyd, imć Panie Konradzie, naprawdę wstyd. Reakcja zgoła do Ciebie niepodobna ;( Rozumiem, że teraz ja zostanę napiętnowany jako następny wróg publiczny numer jeden (głownie za moje zaszłości z "posiadactwem", jak je nazywasz). Niestety, według mnie takie zachowanie nie uchodzi jednemu z adminów i mam nadzieję, że potrafisz to zrozumieć. Według mnie Twoja wypowiedź była mimo wszystko "zbyt osobistą wycieczką" i mam nadzieję, że wyjaśnicie to sobie ;( --Sikor 19:59, 20 kwi 2009 (CEST) Proszę nie usuwać wątku. Według mnie - to ważna sprawa. --Sikor 20:45, 20 kwi 2009 (CEST)

Sikor, zwróć łaskawie uwagę, że robisz dokładnie to, co mi zarzucasz. Po drugie, od kiedy to do DOBREGO TONU należy wtrącanie się (xxl między mnie a Krótkiego, teraz imć Sikor między mnie a XXL-a) z OSOBISTYMI UWAGAMI (typu co mogę a co nie i jak mam dysponować swoim czasem) do CUDZEJ DYSKUSJI, która wtrącającego się w żaden sposób NIE DOTYCZY (gdyż, jak chciałem na marginesie zauwazyć, jeśli w Atariki jest w ogóle jakiś porządek, to raczej nie dzięki Tobie, Sikor, ani dzięki XXL-owi, więc nie bardzo widzę, dlaczego macie się wtrącać w ten sposób do spraw ściśle porządkowych).
A dwa: artykuły niemające kategorii będą z Atariki kasowane. Przedtem odnośna osoba (autor hasła) dostanie upomnienie (Krótki dostał nawet dwa, pierwsze prywatnie), następnie będzie dodawany szablon SDU, a potem kosz. Jeśli się to komuś nie podoba, to proszę zwrócić się do krapa o odebranie mi prawa kasowania artykułów. Tylko potem nie narzekajcie, że jest bajzel albo niczego się nie da znaleźć. KMK 11:28, 21 kwi 2009 (CEST)
Wtracilem sie (na szczescie w pore) i wcale nie do cudzej dyskusji bo temat dotyczy nie tylko krotkiego ale rowniez mnie, nie tylko mnie, kazdego usera atariki, spelniajac swoja grozbe (szkoda ze Miker wykasowal Twoj wpis, moja odpowiedz oraz Twoja na niego reakcje ;-) ), szkode poniesliby wszyscy, kasujac bardzo dobry artykuly tylko dlatego ze ktos popelnil maly blad (poprawa tego bledu zajela mi 5 sekund - Ciebie nie bylo na to stac - zastanow sie do czego sluzy funkcja admina? rowniez do poprawiania bledow userow)... i oczywiscie moge a nawet musialem (jak kazdy user) zwrocic sie do Ciebie z uwaga bo uwazam, ze w tym wypadku funkcje (podkreslam funkcje) admina bardzo mocno naciagnales (w wykasowanym przez mikera komencie miales uzasadnienie). Pytasz czy kasowanie artkow z takiego powodu mi sie nie podoba - oczywiscie ze mi sie nie podoba i daje temu wyraz (juz drugi raz).
nie wpadaj w kolejna skrajnosc... nikt nie dybie na Twoja funkcje admina, wszyscy wiemy ze taka osoba jest bardzo potrzebna, trzymanie porzadku niestety kosztuje czas no i wymaga zaangazowania, dobrze, ze komus sie jeszcze chce. natomiast jesli beda nazekania to dostanie sie Tobie bo m.in. to Ty za to odpowiadasz, pytanie - czy umiesz przyjac uzasadniona krytyke ;-) Xxl 12:49, 21 kwi 2009 (CEST)
XXL, umówmy się, że jeśli masz coś do mnie, to piszesz to na MOJEJ stronie dyskusji, a nie, jak to było wczoraj, na stronie Krótkiego - gdyż to właśnie jest wtrącanie się do CUDZEJ dyskusji. Po drugie, umówmy się, że sugestie na temat tego, jak mógłbym LEPIEJ wykorzystac MÓJ czas, będę traktował jako osobiste zaczepki i reagował adekwatnie, albo gorzej. Po trzecie, umówmy się, że 5 sekund na naprawę "błędu usera" ty zużywasz raz na rok, a nie doglądasz Atariki regularnie, co robię ja, również niektóre błędy usuwając (lista edycji jest publicznie dostępna). Jeśli podejmiesz się poprawiania wszystkich błędów dotyczących brakujących albo wadliwych kategorii, jakie KTOKOLWIEK KIEDYKOLWIEK zrobi w artykułach, you're welcome. Tylko to rób, zamiast okazjonalnie odstawiać dobrego wujka i biadolić, że znowu jakaś niewinna duszyczka pada ofiarą złego KMK. Zasada jest prosta: jeśli hasło w Atariki ma się utrzymać, autor ma zadbać, żeby było napisane zgodnie z zaleceniami edycyjnymi. Czy to jest jakies niejasne albo skomplikowane? Dla porównania obejrzyj sobie "inne atarowskie wikipedie" (link gdzieś tutaj), czy panuje w nich porządek albo czy jeszcze istnieją w ogóle. KMK 13:40, 21 kwi 2009 (CEST)

Uwaga, wtrącam się, oczekuję ostracyzmu i ogólnie "reakcji adekwatnej albo gorzej".

> Sikor, zwróć łaskawie uwagę, że robisz dokładnie to, co mi zarzucasz. Po drugie, od kiedy to do DOBREGO TONU należy wtrącanie się (xxl między mnie a Krótkiego, teraz imć Sikor między mnie a XXL-a) z OSOBISTYMI UWAGAMI (typu co mogę a co nie i jak mam dysponować swoim czasem) do CUDZEJ DYSKUSJI,

To trzeba było zapytać na stronie dyskusji o maila, podałbym Ci. A tak, w chwili, w której zdecydowałeś się poruszyć temat w przestrzeni dostępnej dla nas wszystkich, a taką jest Atariki, dyskusja przestała być Twoją właśnością. Wszyscy inni zyskali pełne prawo do wtrącania się, i nie masz prawa teraz im tego zabraniać. I dobrze, bo ideą tej encyklopedii miał być wspólny rozwój, tj. także wspólne rozwiązywanie konfliktów. Jak Ci się nie podoba, to banuj śmiało.

Zwróć uwagę, że nie ma mowy o zabranianiu. Sikor wyjechał z "nie uchodzi", odpowiadam w tej samej poetyce (wyrazy dobrego tonu nawet dałem dużymi literami, ale zdaje się, mimo to ciągle są słabo widoczne). Pozwolę sobie rozwinąć w ramach egzegezy: ja osobiśie uważam, że serwis typu Atariki nie służy wzajemnej adoracji, tylko ma mieć charakter informacyjny, ergo musi być zrobiony dobrze. Jeśli jednak już mowa o dobrych manierach, to zwracam uwagę, że wtrącenie się przez XXL-a bez poczekania na jakąś Twoją reakcję jest nietaktem, z wyjątkiem sytuacji, kiedy XXL jest Twoją mamą. Poza tym patrz niżej.
Tak postawiłeś sprawę, że stwierdził, że jak nie zareaguje to dobry artykuł diabli wezmą. Więc zareagował w obronie, nie mojej, zauważ, ale w obronie artykułu.
Świadczy to raczej o braku rozsądku, a treść (którą miker usunął, niepotrzebnie) była ewidentnie prowokacyjna i zawierała wycieczkę osobistą, co trudno usprawiedliwić "obroną artykułu", któremu nic nie zagrażało, póki nie doszedłbym do wniosku, że ostatecznie nie doczekałem się reakcji autora. Jaki czas oczekiwania wchodzi tu w rachubę, to pewnie można wykoncypować z poprzednich akcji tego typu, tyko że "obrońcy w porę" się rzecz jasna nie chciało tego sprawdzać.

> A dwa: artykuły niemające kategorii będą z Atariki kasowane.

A ja się nie zgadzam z tą zasadą. Pytam przeto, czy nadal mamy tu projekt wspólnie rozwijany, czy też prawo do ustanawiania reguł ma tylko jedna osoba.

Jak dotąd mało kto się "projektem wspólnie rozwijanym" interesuje, czego najlepszym dowodem jest fakt, że doglądaniem całości zajmuje się na ogół "jedna osoba" (p. lista ostatnich zmian). A skoro całość pozostawiono "jednej osobie", to za nieco dziwaczne uwazam zdziwienie, że ona to robi bez oglądania się na innych, zwłaszcza że wiele wczesniejszych prób przedyskutowania czegokolwiek kończyło się albo pustym gadaniem albo tak samo pustym milczeniem.
Doskonale rozumiem że to głównie dzięki Tobie projekt ciągnie do przodu; nigdy nie miałem nic przeciwko Twoim metodom. Po prostu w tym konkretnym przypadku przypadkiem zgadzam się z dwoma przedmówcami, że reakcja, do której na szczęście nie doszło, byłaby niewspółmierna do przewinienia. Ale widzę, że metoda podziałała, więc nie ma o czym dyskutować. Trzymasz to wszystko w kupie, więc nie będę krytykować Twoich metod.

> Przedtem odnośna osoba (autor hasła) dostanie upomnienie

Upominaj swoje dziatki w domu, a tutaj, uważam, wszyscy, nie tylko Ty, powinni być wdzięczni każdemu redaktorowi z osobna, także Tobie, że w ogóle chce im się palcem ruszyć.

Wcale tak nie uważam. Efekt "wdzięczności każdemu, że mu się chce palcem ruszyć" mamy m.in. tutaj: http://www.atari-forum.com/wiki/index.php/Main_Page Moim zdaniem efekt jest dużo lepszy (czyli taki jak teraz w atariki), kiedy ktoś wpisane teksty selekcjonuje wyrzucając ewidentne śmieci i wymuszając w ten czy inny sposób pewne reguły. Mógłbym tu wskazać konkretne przykłady i konkretne osoby, do których żadne racjonalne argumenty nie przemawiają, poza groźbą wykasowania tekstu. No ale chyba wszyscy wiedzą - a może nie?
Zgadzam się w ogólności - po prostu "w tym konkretnym przypadku" nie sądzę, żeby artykuł był ewidentnym śmieciem.
Bo i nie jest, podpada(ł) pod "wymuszanie w ten czy inny sposób pewnych reguł".

> Jeśli się to komuś nie podoba, to proszę zwrócić się do krapa o odebranie mi prawa kasowania artykułów. Tylko potem nie narzekajcie, że jest bajzel albo niczego się nie da znaleźć.

Wszyscy doceniają ogrom Twojej pracy, dlaczego mielibyśmy to robić. Wolimy dyskutować na ten temat w cywilizowany sposób.

Właśnie widzę ten cywilizowany sposób: na sformułowaną neutralnie uwagę nastepuje reakcja w postaci obrażania się oraz koncertu wycieczek osobistych. Pogratulować. Na szczęście (?) na mnie to nie robi wrażenia.
Nikt nie komentuje Twojej osoby, a jedynie Twoje postępowanie. Nie widzę w tym osobistego. Ale mamy różne definicje "wycieczki osobistej", i to jedyny problem w tej dyskusji. Przy okazji przepraszam za te "dziatki" - mogłem to sformułować inaczej.

> Po drugie, umówmy się, że sugestie na temat tego, jak mógłbym LEPIEJ wykorzystac MÓJ czas, będę traktował jako osobiste zaczepki i reagował adekwatnie, albo gorzej.

No i co mu zrobisz? Serio, człowiek przychodzi z dobrą radą, a Ty odnosisz się do tego w taki sposób. Skoro Ty nie wykazujesz woli współpracy, to czemu inni mieliby?

Zrobię mu to, co zapowiedziałem: zareaguję adekwatnie albo gorzej, i będzie awantura na "jego" konto. A dobrych rad, że użyję Twojego sformułowania, to możesz udzielać "dziatkom w domu", w stosunku do obcych jest to jawna wycieczka osobista (i jako taka wymaga odpowiedniej reakcji - może nie?)
W kwestii wycieczek osobistych p. wyżej.

> Zasada jest prosta: jeśli hasło w Atariki ma się utrzymać, autor ma zadbać, żeby było napisane zgodnie z zaleceniami edycyjnymi.

Oto idea wspólnie rozwijanej encyklopedii wg KMK: Autor ma obowiązek pisać artykuły najwyżsej klasy, i nie oczekiwać od nikogo pomocy. A jak nie umie albo nie ma czasu? To niech sp*. Nikt inny mu nie pomoże, błędów nie poprawi. Czemu? Bo nie zdąży. Konrad w mig zrobi SDU a po tygodniu siup.

Do przymiotnika "wspólny" już się odniosłem powyżej. "Wspólne" to tu są utarczki słowne, natomiast do regularnej pracy nad serwisem na codzień nie ma w zasadzie nikogo. Na temat "w mig" i "po tygodniu" - sam wiesz, że to kompletne brednie, więc nie będę się do tego odnosił, szablony wiszą miesiącami i tak samo miesiącami nikt palcem nie kiwnie, żeby w hasłach coś poprawiać. Takie to wlaśnie jest "wspólne" dzieło, heh.
Gdybyś nie poświęcał Atariki tyle czasu, to projekt wydawałby się paradoksalnie bardziej wspólnotowy - wtedy wszyscy mieli by na koncie mniej więcej tyle samo edycji :) Chodzi mi o to, że urabiasz się tu po łokcie (i chwała Ci za to) ale wyłącznie z własnej woli; zatem brak "wspólnotowości" wynika wyłącznie z tego, że inni nie nadążają za Tobą.
Brak wspólnotowości powoduje, że czuję się zmuszony działać tak, jak działam. Gdyby było stu aktywnych adminów przeglądających wszystko regularnie i wprowadzających poprawki, można byłoby oczekiwać, że prędzej czy później kategoria się "sama" doda. Ale nie ma stu adminów, a jeden czy dwóch ludzi nie może robić wszystkiego, dlatego oczekuje się (tzn. ja oczekuję) od autorów staranności, przestrzegania zasad kompozycyjnych oraz wprowadzania poprawek. Jeśli autor jest osiągalny, to nie widzę powodu, żeby poprawiać za niego, no i przy okazji może mu się temat odświeży i jeszcze coś doda.

--Krótki 22:34, 21 kwi 2009 (CEST)

KMK 15:31, 22 kwi 2009 (CEST)
Krótki 23:41, 22 kwi 2009 (CEST)
KMK 14:26, 23 kwi 2009 (CEST)

KMK napisał: :Sikor, zwróć łaskawie uwagę, że robisz dokładnie to, co mi zarzucasz. Po drugie, od kiedy to do DOBREGO TONU należy wtrącanie się (xxl między mnie a Krótkiego, teraz imć Sikor między mnie a XXL-a) z OSOBISTYMI UWAGAMI (typu co mogę a co nie i jak mam dysponować swoim czasem) do CUDZEJ DYSKUSJI, która wtrącającego się w żaden sposób NIE DOTYCZY (gdyż, jak chciałem na marginesie zauwazyć, jeśli w Atariki jest w ogóle jakiś porządek, to raczej nie dzięki Tobie, Sikor, ani dzięki XXL-owi, więc nie bardzo widzę, dlaczego macie się wtrącać w ten sposób do spraw ściśle porządkowych)." - tak, Konrad, uważam, ŻE TO NALEŻY do dobrego tonu, bo po pierwsze - dyskusja jest ogólniedostępna, po drugie - masz chyba ostatnio jakiś problem. Przykro mi z tego powodu, ale jak zauważyłem - chyba od czasu opublikowania zXEmulatora, o ile się nie mylę - darzysz jakąś wyjątkową niechęcią Xxl-a. Może dlatego, że mimo ostrych dyskusji - on Swój program ukończył (w jakimś stopniu przynajmniej), a Ty tylko dyskutujesz, jaki to Twój progam byłby super (tak, to była OSOBISTA WYCIECZKA MOTYWACYJNA). Dla usera coś "nierealnego", będącego tylko w głowie autora - po prostu nie istnieje. Przykro mi z tego powodu, na pewno Cię teraz uraziłem, ale mimo to mam nadzieję, że przez to nie przestaniesz się do mnie odzywać. Twoja gorycz przelewa się ostatnio na innych, ostro reagujesz, często niewspółmiernie do "przewinień". Atariki ma służyć każdemu, super, że mamy admina, który dba o język, styl i zawartość. Ale, za przeproszeniem - nie czuję jakoś tego, że jesteś "jedynym i nieomylnym" guru, który się zna na Atari (choć przyznaję, w porównaniu ze mną - jesteś, to znaczy - ja w porównaniu z Tobą jestem laikiem, ale tak samo jestem laikiem w porównaiu z Xxl-em, Foxem (w dziedzinie programowanie), Mikerem, X-sem (w muzyce) czy Powroozem, Replayem (w grafice). Nie, nie wstydzę się tego - nikt nie może się znać na wszystkim (przepraszam, ale z niektórych Twoich wpisów wynika, że Ty się znasz). Tak, robisz kawał dobrej roboty, ale proszę, bez takiej wrogości, jak ostatnio. I wielka szkoda, że Miker wykasował wpisy.--Sikor 16:36, 23 kwi 2009 (CEST) OK - po namyśle przywróciłem skasowane wcześniej dyskusje, z nadzieją jednak, że po wyjaśnieniu sobie wszystkiego, będzie je można spokojnie wywalić (jednakże zdania na ich tamat nie zmianiam). --miker/bjb/ng 22:27, 23 kwi 2009 (CEST)

Sikor, nic nie poradzę na to, że robisz jakieś odgórne założenia, a potem dostosowujesz sobie do nich to, co czytasz. Być może masz jakiś problem. Co do "dobrego tonu", skoro już o tym mowa, może jednak zaopatrz się w jakiś podręcznik dobrego wychowania i zobacz co tam piszą na temat wyręczania kogoś w odpowiedzi, w dodatku w takiej formie. Być może moja reakcja na wtrącanie się XXL-a (który, poza wszystkim, palcem na Atariki nie kiwnie, ale jak widać do pouczania innych, i to w chamski sposób, jest chętny) była brutalna, ale moim zdaniem uzasadniona. KMK 14:50, 24 kwi 2009 (CEST)
Podręczniki możesz sobie czytać sam, jak potrzebujesz. A chamski sposób odpowiedzi to był niestety raczej Twój, nie Xxl-a. Ale widocznie mamy inne zdanie co do znaczenia słowa "chamski". Nieważne, miejmy nadzieję, że to był jednorazowy wybryk z odpowiedzią w takim tonie. Fakt, Xxl może dużo w atariki nie pisze, ale Twoja odpowiedź w stosunku do niego była uwłaczająca. Przyjrzyjmy się, niech ocenią inni: dyskusja_krotki - uwaga Xxl-a, fakt, iezbyt grzeczna, alkowiek nic aż tak strasznego w niej nie widzę. dyskusja_Xxl - Twoja reakcja na to. Rozumiem, że preferujesz wzór "brutalnej siły". Trudno, niech Ci będzie. Co do "wyręczania kogoś w odpowiedzi" - nikogo nie wyręczam, a dyskusje użytkownika są ogólnie dostępne. Co więcej, taką dyskusję może zacząć nie tylko admin, nie tylko użytkownik - ale i dowolna inna osoba zalogowana w atariki, więc, siłą rzeczy - są one publiczne. Pozdrawiam, --Sikor 23:04, 24 kwi 2009 (CEST)

Sikor, ja Ciebie błagam. To jest kolejny foch z Twojej strony w stosunku do porządków panujących na kolejnej już stronie. Administrator jest administratorem, więc wykonuje zadania administracyjne, administrując w sposób administracyjny. Wydaje rozkazy, polecenia i do nich należy się stosować. Takie jest moje zdanie. Skoro uznano, że TRZEBA dodawać kategorie bo w przeciwnym wypadku nastąpi dodanie SDU, a potem hasło zostanie skierowane do kosza, to TRZEBA dodać kategorię, a nie polemizować, ponieważ iż uważa się, że dodawanie kategorii ssie. A co Ty robisz, kiedy nie podobają Ci się zasady? Od razu uznajesz, że "Atariki schodzi na psy", "Coraz częściej spotyka się objawy wrogości", "takie zachowanie nie uchodzi jednemu z adminów". Nie podobają Ci się obecne porządki - nie pisz, tak ciężko się przystosować? --dely 14:19, 27 kwi 2009 (CEST)

Personal tools