Electron

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 21:01, 29 maj 2006
Krap (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 21:32, 15 lip 2006
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|ELECTRON-2003.jpg}} {{grafr|ELECTRON-2003.jpg}}
-{{Taquart-Ludzie}} 
Tomasz "'''Electron'''" Piórek. Elektronik i programista z Torunia, członek grup [[Denomia]] (kiedyś) i [[Taquart]] (obecnie). Żonaty i dzieciaty. :) Tomasz "'''Electron'''" Piórek. Elektronik i programista z Torunia, członek grup [[Denomia]] (kiedyś) i [[Taquart]] (obecnie). Żonaty i dzieciaty. :)
Linia 11: Linia 10:
[[Kategoria:Ludzie]] [[Kategoria:Ludzie]]
 +[[Kategoria:Członkowie grupy Taquart]]

Wersja z dnia 21:32, 15 lip 2006

Grafika:ELECTRON-2003.jpg

Tomasz "Electron" Piórek. Elektronik i programista z Torunia, członek grup Denomia (kiedyś) i Taquart (obecnie). Żonaty i dzieciaty. :)

Razem z Jaskierem stał się znany po wypuszczeniu November Demo. Napisał grę Ardeny 1944, a także jeden z pierwszych edytorów tekstowych nowej generacji (proporcjonalne fonty, itp.) z przeznaczeniem do magazynu "PRAWDA" (pierwotna nazwa Energy), zwał się on ostatecznie "EED" (ENergy Editor) i zdobył sporą popularność na scenie (używany w zinach oraz noterach). Pomagał oczywiście w tworzeniu całego Energy (szczególnie wydanie #2) i pierwszego dema grupy TQA - Back to life. Stworzył ROM-Simulator - bodajże pierwsze rozwiązanie sprzętowe dla 8-bitowego Atari, które umożliwiało m.in. zamienne wgrywanie różnych systemów operacyjnych (np. QMEG OS) do komputera, bez konieczności specjalnych przeróbek sprzętowych. Na koncie ma też ciekawą przeglądarkę amigowskich obrazków na Atari -"Dream Vision" (obsługiwaną także myszą od ST/Amigi) i slideshow (ale nie autorski). Najnowszą produkcją Electrona jest programik "R5", służący do szybkiego uruchamiania atarowskich plików z PC na Atari, poprzez interfejs SIO2PC.

Ostatnio zajmuje się projektem o roboczej nazwie Video Board XE.

Personal tools