Fred (L.K. Avalon)

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 13:07, 23 sie 2005
Krótki (Dyskusja | wkład)
(dodałem kategorię "polskie gry")
← Previous diff
Wersja z dnia 14:49, 30 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Fred.png}} {{grafr|Fred.png}}
-[[Fred]] - jeden z największych hitów wyprodukowanych przez [[L.K. Avalon]] na [[Atari 8-bit|Atari XL/XE]].+Jeden z największych hitów wyprodukowanych przez [[L.K. Avalon]] na [[Atari 8-bit|Atari XL/XE]].
Autorem gry jest [[Mirosław Liminowicz]], grafikę robili [[Janusz Pelc]] i [[Marek Siewior]]. Wydało ją [[L.K. Avalon]] w kompilacji z grą "[[Misja]]" w 1990 roku (nr serii AC/AD 00290). Autorem gry jest [[Mirosław Liminowicz]], grafikę robili [[Janusz Pelc]] i [[Marek Siewior]]. Wydało ją [[L.K. Avalon]] w kompilacji z grą "[[Misja]]" w 1990 roku (nr serii AC/AD 00290).

Wersja z dnia 14:49, 30 cze 2006

Grafika:Fred.png

Jeden z największych hitów wyprodukowanych przez L.K. Avalon na Atari XL/XE.

Autorem gry jest Mirosław Liminowicz, grafikę robili Janusz Pelc i Marek Siewior. Wydało ją L.K. Avalon w kompilacji z grą "Misja" w 1990 roku (nr serii AC/AD 00290).

Gra jest przedstawicielem rzadko goszczącego na małym Atari gatunku platformówek w stylu "Super Mario Bros.", w których celem gracza jest ciągłe podążanie w prawo. Tym bardziej należy się temu tytułowi miejsce w pamięci.

Gra była na tyle dopracowana, że w 1991 roku zachodni dystrybutor Zeppelin Games zdecydował się zakupić od Avalonu licencję na sprzedaż "Freda" i "Misji" na terenie Wielkiej Brytanii i innych krajów objętych siecią dystrybucyjną tej firmy.

Na potrzeby Zachodu przetłumaczono grę na angielski, dodano muzykę (autorstwa Pelca, napisaną w jego nowym programie Chaos Music Composer), poprawiono grafikę i zmodyfikowano poziomy (dzięki czemu gra stała się łatwiejsza). Ulepszoną wersję sprzedawano od tej pory także w Polsce, oczywiście w polskiej wersji. Nowa odsłona została nieoficjalnie nazwana "Fred II" w celu odróżnienia jej od oryginalnej wersji.

Personal tools