Greg

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:34, 30 kwi 2011
0xF (Dyskusja | wkład)
(ASMADB)
← Previous diff
Aktualna wersja
0xF (Dyskusja | wkład)
(ulinkowienie "muzyk")
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|GREG_2003.jpg}} {{grafr|GREG_2003.jpg}}
-Grzegorz 'Greg' Kwiatek - muzyk związany ze sceną Atari od końca 1994 roku. Z pochodzenia Krakus, obecnie z konieczności mieszkający w Warszawie.+Grzegorz 'Greg' Kwiatek - [[muzyk]] związany ze sceną Atari od końca 1994 roku. Z pochodzenia Krakus, obecnie z konieczności mieszkający w Warszawie.
Zaczynał scenową karierę w commodorowskiej grupie '''Faith''', później był [[Taquart]], a następnie przeszedł do [[Aids]] oraz [[Bit Busters]]. Był również członkiem [[Porażka Team]]. Obecnie należy do muzycznej grupy [[Grayscale]], razem z [[BeWu]] oraz [[X-Ray]]em. Greg to jeden z najaktywniejszych muzyków scenowych - wydał m.in. kilka części muzycznej kolekcji ''Voice of Silence'', udoskonalił [[Chaos Music Composer]]a (projekt ''Chaos Music Composer DoublePlay''), udzielał się w kilku demach i msx-compo (wysokie miejsca). Jeden z niewielu, którzy w praktyce przekonali się o korzyściach z posiadania złącza '''MIDI OUT''' w małym Atari - dzięki temu powstały niektóre jego utwory, które zebrane zostały w formie plików MP3 w kolekcji "Voice Of Silence VI". Obecnie komponuje z użyciem [[Theta Music Composer]]a autorstwa [[Jaskier]]a. Twórca kilku artykułów do zinów, np. kursu obsługi TMC oraz pomysłodawca projektu "Scene Register" - bazy adresów ludzi z atarowskiej sceny komputerowej. Na dzień dzisiejszy Greg ogranicza się, z uwagi na permanentny brak czasu, do drobnej twórczości muzycznej. Zaczynał scenową karierę w commodorowskiej grupie '''Faith''', później był [[Taquart]], a następnie przeszedł do [[Aids]] oraz [[Bit Busters]]. Był również członkiem [[Porażka Team]]. Obecnie należy do muzycznej grupy [[Grayscale]], razem z [[BeWu]] oraz [[X-Ray]]em. Greg to jeden z najaktywniejszych muzyków scenowych - wydał m.in. kilka części muzycznej kolekcji ''Voice of Silence'', udoskonalił [[Chaos Music Composer]]a (projekt ''Chaos Music Composer DoublePlay''), udzielał się w kilku demach i msx-compo (wysokie miejsca). Jeden z niewielu, którzy w praktyce przekonali się o korzyściach z posiadania złącza '''MIDI OUT''' w małym Atari - dzięki temu powstały niektóre jego utwory, które zebrane zostały w formie plików MP3 w kolekcji "Voice Of Silence VI". Obecnie komponuje z użyciem [[Theta Music Composer]]a autorstwa [[Jaskier]]a. Twórca kilku artykułów do zinów, np. kursu obsługi TMC oraz pomysłodawca projektu "Scene Register" - bazy adresów ludzi z atarowskiej sceny komputerowej. Na dzień dzisiejszy Greg ogranicza się, z uwagi na permanentny brak czasu, do drobnej twórczości muzycznej.

Aktualna wersja

Grafika:GREG_2003.jpg

Grzegorz 'Greg' Kwiatek - muzyk związany ze sceną Atari od końca 1994 roku. Z pochodzenia Krakus, obecnie z konieczności mieszkający w Warszawie.

Zaczynał scenową karierę w commodorowskiej grupie Faith, później był Taquart, a następnie przeszedł do Aids oraz Bit Busters. Był również członkiem Porażka Team. Obecnie należy do muzycznej grupy Grayscale, razem z BeWu oraz X-Rayem. Greg to jeden z najaktywniejszych muzyków scenowych - wydał m.in. kilka części muzycznej kolekcji Voice of Silence, udoskonalił Chaos Music Composera (projekt Chaos Music Composer DoublePlay), udzielał się w kilku demach i msx-compo (wysokie miejsca). Jeden z niewielu, którzy w praktyce przekonali się o korzyściach z posiadania złącza MIDI OUT w małym Atari - dzięki temu powstały niektóre jego utwory, które zebrane zostały w formie plików MP3 w kolekcji "Voice Of Silence VI". Obecnie komponuje z użyciem Theta Music Composera autorstwa Jaskiera. Twórca kilku artykułów do zinów, np. kursu obsługi TMC oraz pomysłodawca projektu "Scene Register" - bazy adresów ludzi z atarowskiej sceny komputerowej. Na dzień dzisiejszy Greg ogranicza się, z uwagi na permanentny brak czasu, do drobnej twórczości muzycznej.


Ważniejsze własne produkcje/dzieła w których brał udział (niepełna lista):

 • Greg Music Collection (1994/1995)
 • Greg Music Collection 2 "Big Ones" (1995)
 • Back to life (1995) - muzyka w demie, Orneta CP
 • Voice of Silence I (1995) - w kooperacji z Bac/Taquart
 • Scene Register 1.0 (1995)
 • Energy
 • Voice of Silence II (1996) - w kooperacji z Bac/Taquart
 • Scene Register 2.0 (1996)
 • Recycle (1996) - muzyka w intrze, Orneta Copy-Party
 • Ultra (1997) - muzyka w demie, Intel Outside IV, Włocławek
 • Voice of Silence III (1997) "Eclipse Day"
 • Really Unreal - muzyka w demie
 • Voice of Silence IV (1998) "Tribute to..."
 • Voice of Silence V (1999) "Cogito"
 • Cogito (1999) - demo zaprezentowane poza konkursem na Copy-Party w Opalenicy
 • Voice of Silence VI (1999-2000) "Expectancy"
 • Back to Life 2 (2004) - muzyka w demie, Orneta Copy-Party

Linki:

 1. strona prywatna Grega
 2. Informacje nt. bieżącej działalności scenowej
 3. Muzyka w ASMADB
 4. strona Grayscale w Internecie
 5. bezpośredni link do programu DoublePlay Chaos Music Composer
 6. ...i przykładowe muzyczki do DoublePlay CMCTen artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools