Greg

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 17:44, 8 wrz 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
0xF (Dyskusja | wkład)
(ulinkowienie "muzyk")
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|GREG_2003.jpg}} {{grafr|GREG_2003.jpg}}
-{{Taquart-Ludzie}} 
-Grzegorz "'''Greg'''" Kwiatek - muzyk związany ze sceną Atari od końca 1994 roku. Z pochodzenia Krakus, obecnie z konieczności mieszkający w Warszawie.+Grzegorz 'Greg' Kwiatek - [[muzyk]] związany ze sceną Atari od końca 1994 roku. Z pochodzenia Krakus, obecnie z konieczności mieszkający w Warszawie.
-Zaczynał scenową karierę w commodorowskiej grupie '''Faith''', później był [[Taquart]], a następnie przeszedł do [[Aids]] oraz [[Bit_Busters]]. Zaliczył też członkostwo w tzw. "[[Porażka Team]]". Obecnie należy do muzycznej grupy [[Grayscale]], gdzie razem z [[BeWu]] oraz [[X-Ray|X-Ray'em]] skutecznie "męczą" Pokeya i to nieraz w stereo. :) Greg to jeden z najaktywniejszych muzyków scenowych - wydał m.in. kilka części muzycznej kolekcji ''Voice of Silence'', udoskonalił [[Chaos Music Composer|Chaos Music Composera]] (projekt ''CMC double player''), udzielał się w kilku demach i msx-compo (wysokie miejsca). Jeden z niewielu, którzy w praktyce przekonali się o korzyściach z posiadania złącza '''MIDI OUT''' w małym Atari - dzięki temu powstały niektóre jego utwory, które zebrane zostały w formie plików MP3 w kolekcji "Voice Of Silence VI". Obecnie komponuje z użyciem [[TMC]] autorstwa [[Jaskier|Jaskiera]]. Twórca kilka artykułów do zinów, np. kursu obsługi [[TMC]] oraz pomysłodawca projektu "Scene Register" - bazy adresów ludzi z atarowskiej sceny komputerowej. Na dzień dzisiejszy Greg ogranicza się, z uwagi na permanentny brak czasu, do drobnej twórczości :-) muzycznej.+Zaczynał scenową karierę w commodorowskiej grupie '''Faith''', później był [[Taquart]], a następnie przeszedł do [[Aids]] oraz [[Bit Busters]]. Był również członkiem [[Porażka Team]]. Obecnie należy do muzycznej grupy [[Grayscale]], razem z [[BeWu]] oraz [[X-Ray]]em. Greg to jeden z najaktywniejszych muzyków scenowych - wydał m.in. kilka części muzycznej kolekcji ''Voice of Silence'', udoskonalił [[Chaos Music Composer]]a (projekt ''Chaos Music Composer DoublePlay''), udzielał się w kilku demach i msx-compo (wysokie miejsca). Jeden z niewielu, którzy w praktyce przekonali się o korzyściach z posiadania złącza '''MIDI OUT''' w małym Atari - dzięki temu powstały niektóre jego utwory, które zebrane zostały w formie plików MP3 w kolekcji "Voice Of Silence VI". Obecnie komponuje z użyciem [[Theta Music Composer]]a autorstwa [[Jaskier]]a. Twórca kilku artykułów do zinów, np. kursu obsługi TMC oraz pomysłodawca projektu "Scene Register" - bazy adresów ludzi z atarowskiej sceny komputerowej. Na dzień dzisiejszy Greg ogranicza się, z uwagi na permanentny brak czasu, do drobnej twórczości muzycznej.
Linia 14: Linia 13:
* Scene Register 1.0 (1995) * Scene Register 1.0 (1995)
* [[Energy]] * [[Energy]]
-* Voice of Silence II (1996) - w kooperacji z [[Bac]]/Taquart+* Voice of Silence II (1996) - w kooperacji z Bac/Taquart
* Scene Register 2.0 (1996) * Scene Register 2.0 (1996)
* [[Recycle]] (1996) - muzyka w intrze, Orneta Copy-Party * [[Recycle]] (1996) - muzyka w intrze, Orneta Copy-Party
Linia 28: Linia 27:
---- ----
Linki: Linki:
-# [http://www.igf.edu.pl/~gregus strona prywatna] Grega+# [http://www.igf.edu.pl/~gregus strona prywatna Grega]
-# [http://www.igf.edu.pl/~gregus/scene.php Informacje] nt. bieżącej działalności scenowej+# [http://www.igf.edu.pl/~gregus/scene.php Informacje nt. bieżącej działalności scenowej]
-# bezpośredni [http://www.igf.edu.pl/~gregus/download.php?dir=msx/asma link] do twórczości autora w projekcie [[ASMA]]+# {{ASMADB|Grzegorz+Kwiatek}}
# strona [http://grayscale.scene.pl Grayscale] w Internecie # strona [http://grayscale.scene.pl Grayscale] w Internecie
 +# bezpośredni [http://tiny.pl/q8dp link] do programu '''DoublePlay Chaos Music Composer'''
 +# ...i [http://tiny.pl/q8dl przykładowe muzyczki] do DoublePlay CMC
Linia 38: Linia 39:
[[Kategoria:Ludzie]] [[Kategoria:Ludzie]]
 +[[Kategoria:Członkowie grupy Taquart]]

Aktualna wersja

Grafika:GREG_2003.jpg

Grzegorz 'Greg' Kwiatek - muzyk związany ze sceną Atari od końca 1994 roku. Z pochodzenia Krakus, obecnie z konieczności mieszkający w Warszawie.

Zaczynał scenową karierę w commodorowskiej grupie Faith, później był Taquart, a następnie przeszedł do Aids oraz Bit Busters. Był również członkiem Porażka Team. Obecnie należy do muzycznej grupy Grayscale, razem z BeWu oraz X-Rayem. Greg to jeden z najaktywniejszych muzyków scenowych - wydał m.in. kilka części muzycznej kolekcji Voice of Silence, udoskonalił Chaos Music Composera (projekt Chaos Music Composer DoublePlay), udzielał się w kilku demach i msx-compo (wysokie miejsca). Jeden z niewielu, którzy w praktyce przekonali się o korzyściach z posiadania złącza MIDI OUT w małym Atari - dzięki temu powstały niektóre jego utwory, które zebrane zostały w formie plików MP3 w kolekcji "Voice Of Silence VI". Obecnie komponuje z użyciem Theta Music Composera autorstwa Jaskiera. Twórca kilku artykułów do zinów, np. kursu obsługi TMC oraz pomysłodawca projektu "Scene Register" - bazy adresów ludzi z atarowskiej sceny komputerowej. Na dzień dzisiejszy Greg ogranicza się, z uwagi na permanentny brak czasu, do drobnej twórczości muzycznej.


Ważniejsze własne produkcje/dzieła w których brał udział (niepełna lista):

 • Greg Music Collection (1994/1995)
 • Greg Music Collection 2 "Big Ones" (1995)
 • Back to life (1995) - muzyka w demie, Orneta CP
 • Voice of Silence I (1995) - w kooperacji z Bac/Taquart
 • Scene Register 1.0 (1995)
 • Energy
 • Voice of Silence II (1996) - w kooperacji z Bac/Taquart
 • Scene Register 2.0 (1996)
 • Recycle (1996) - muzyka w intrze, Orneta Copy-Party
 • Ultra (1997) - muzyka w demie, Intel Outside IV, Włocławek
 • Voice of Silence III (1997) "Eclipse Day"
 • Really Unreal - muzyka w demie
 • Voice of Silence IV (1998) "Tribute to..."
 • Voice of Silence V (1999) "Cogito"
 • Cogito (1999) - demo zaprezentowane poza konkursem na Copy-Party w Opalenicy
 • Voice of Silence VI (1999-2000) "Expectancy"
 • Back to Life 2 (2004) - muzyka w demie, Orneta Copy-Party

Linki:

 1. strona prywatna Grega
 2. Informacje nt. bieżącej działalności scenowej
 3. Muzyka w ASMADB
 4. strona Grayscale w Internecie
 5. bezpośredni link do programu DoublePlay Chaos Music Composer
 6. ...i przykładowe muzyczki do DoublePlay CMCTen artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools