I.S. PLATE

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:38, 2 mar 2010
Yansen (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 21:14, 21 lut 2024
Sikor (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 19: Linia 19:
Źródło: Zbigniew Gradomski, Moje Atari 7 (5/1991), s.14 Źródło: Zbigniew Gradomski, Moje Atari 7 (5/1991), s.14
 +
 +----
 +
 +Po powstaniu klona w 2024 roku rozgorzała na forach dyskusja nad prędkością. Zasadniczo na testach (stan na 21.02.2024 roku) nie udało się otrzymać mitycznej prędkości podanej powyżej. Według [https://vtda.org/pubs/AtariUser/AtariUser35-Mar88.pdf|reklamy w Atari user] na stronie 39 - prędkość przesyłu danych jest zaledwie podwojona, ale można uzyskać prędkość razy sześć po zastosowaniu specjalnych procedur SIO w systemie (czyli na logikę - po podmianie ROMu komputera).
[[Kategoria:Atari 8-bit]] [[Kategoria:Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Rozszerzenia]] [[Kategoria:Rozszerzenia]]

Wersja z dnia 21:14, 21 lut 2024

Producent: Innovated Software - Anglia
Inna nazwa: GREMLIN GRABBER
Procesor: 65c02
ROM: 64KB
RAM: 16KB
Transmisja: 118000 bodów
Gęstości: S, E, M, D.

Zestaw składający sześć różnych systemów zainstalowanych wewnątrz stacji. Dzięki zastosowaniu nowych specjalnych komend SIO uzyskano sześciokrotne przyspieszenie transmisji pomiędzy stacją i komputerem. Program obsługi kontrolera stacji pozwolił - poza zwiększeniem prędkości - na redukcję szumów silnika krokowego głowicy. W ROM stacji znajdują się następujące systemy:

System jest w pełni kompatybilny z Happy Warp 7.xx, uruchamia się z każdym DOS-em jednak prędkość najwyższą uzyskuje ze SpartaDOS, Happy Warp, Speed DOS i Super DOS 4.3E. Praca w gęstościach S, E, M, D (pojedynczej, rozszerzonej, średniej i podwójnej (oraz szybkość, jaką można uzyskać w tej stacji, są jedynymi efektami powyższego zestawu. Do stacji jest dołączona dyskietka systemowa zawierająca HI-SPEED menu, tester prędkości i specjalny program do kopiowania zabezpieczonych dyskietek. Podręcznik I.S. Plate na 30 stronach opisuje instrukcje, dzięki którym użytkownik może efektywnie wykorzystać system stacji z poziomu języka maszynowego do swoich celów (dostęp do ID ścieżki, tworzenie na jednym dysku ścieżek w różnych gęstościach, własne sposoby zabezpieczenia przed kopiowaniem).

Źródło: Zbigniew Gradomski, Moje Atari 7 (5/1991), s.14


Po powstaniu klona w 2024 roku rozgorzała na forach dyskusja nad prędkością. Zasadniczo na testach (stan na 21.02.2024 roku) nie udało się otrzymać mitycznej prędkości podanej powyżej. Według w Atari user na stronie 39 - prędkość przesyłu danych jest zaledwie podwojona, ale można uzyskać prędkość razy sześć po zastosowaniu specjalnych procedur SIO w systemie (czyli na logikę - po podmianie ROMu komputera).

Personal tools