Jakub Husak

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 08:38, 22 lip 2009
Jhusak (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 08:39, 22 lip 2009
Jhusak (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Uczestniczył w jednym party atarowskim - [[Atari Stars Party]] w 1990 r. Uczestniczył w jednym party atarowskim - [[Atari Stars Party]] w 1990 r.
-Obecnie żonaty, jedno dziecko płci męskiej. Jest wielkim miłośnikiem komputerów firmy Apple (gdzie też tworzy czasem muzykę).+Obecnie żonaty, dwoje dzieci. Jest wielkim miłośnikiem komputerów firmy Apple (gdzie też tworzy czasem muzykę).
==Odnośniki zewnętrzne== ==Odnośniki zewnętrzne==

Wersja z dnia 08:39, 22 lip 2009

Rocznik 1971. Warszawiak. Jeden z pierwszych w Polsce profesjonalnych muzyków na małym Atari, tworzył niezapomniane utwory w BASICu, ACTION!, asemblerze, Softsynth (np. Wodospadem Czasu, Wśród Gwiazd Nadziei). Jego utwory znalazły się w pierwszych polskich komercyjnych produkcjach (Warsaw Tetris, Battle Ships, Inside, Ortografia, Tanks). Ogółem jego muzyka ozdabia kilkanaście programów na Atari. Oprócz muzyki tworzył też dema (Garfield, Your Body, Axel-F) oraz gry (Super Fortuna, Problem Jasia, StarBall). Autor oryginalnego systemu odczytu taśmy w normalu używanego w Mirage Software (umożliwiał cofnięcie taśmy i ponowną próbę odczytu w przypadku wystąpienia błędu). Rezydent giełdy na Grzybowskiej. Próbował też swych sił w muzyce na komputerze Amiga (np. cover muzyczny utworu tytułowego z "Pszczółki Mai", wystawiony na jednym z amigowskich zlotów). Na Atari, poza autorskimi rozwiązaniami, używał chętnie Chaos Music Composera. Uczestniczył w jednym party atarowskim - Atari Stars Party w 1990 r.

Obecnie żonaty, dwoje dzieci. Jest wielkim miłośnikiem komputerów firmy Apple (gdzie też tworzy czasem muzykę).

Odnośniki zewnętrzne

Personal tools