Jakub Husak

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 06:22, 23 sie 2014
Jhusak (Dyskusja | wkład)
(typo)
← Previous diff
Wersja z dnia 19:52, 25 sie 2014
Mikey (Dyskusja | wkład)
(Drobne poprawki, uzupelnienia, ency itp)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Husak.JPG}} {{grafr|Husak.JPG}}
-Rocznik 1971. Warszawiak, już w 1985 roku posiadał Atari 800 XL. Jeden z pierwszych w Polsce profesjonalnych [[muzyk|muzyków]] na małym Atari, tworzył niezapomniane utwory w [[BASIC]]u, [[Action!]], [[asembler]]ze, [[Softsynth]] (np. Wodospadem Czasu, Wśród Gwiazd Nadziei). Jego utwory znalazły się w pierwszych polskich komercyjnych produkcjach ([[Warsaw Tetris]], [[Battle Ships]], [[Inside]], [[Ortografia]], [[Tanks]]). Ogółem jego muzyka ozdabia kilkanaście programów na Atari. Oprócz muzyki tworzył też [[demo|dema]] ([[Garfield]], [[Your Body]], Axel-F) oraz gry ([[Super Fortuna]], [[Problem Jasia]], [[StarBall]]). Autor oryginalnego systemu odczytu taśmy w normalu używanego w [[Mirage]] Software (umożliwiał cofnięcie taśmy i ponowną próbę odczytu w przypadku wystąpienia błędu). Rezydent [[Giełda na Grzybowskiej|giełdy na Grzybowskiej]]. Próbował też swych sił w muzyce na komputerze [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga] (np. cover muzyczny utworu tytułowego z "Pszczółki Mai", wystawiony na Primavera Party 1994 w Starachowicach).+Rocznik 1971. Warszawiak, już w 1985 roku posiadał Atari 800 XL. Jeden z pierwszych w Polsce profesjonalnych [[muzyk|muzyków]] na małym Atari, tworzył utwory w [[BASIC]]u, [[Action!]], [[asembler]]ze, [[Softsynth]] (np. Wodospadem Czasu, Wśród Gwiazd Nadziei). Jego utwory znalazły się w pierwszych polskich komercyjnych produkcjach ([[Warsaw Tetris]], [[Battle Ships]], [[Inside]], [[Ortografia]], [[Tanks]]). Jego muzyka ozdabia kilkanaście programów na Atari. Oprócz muzyki tworzył też [[demo|dema]] ([[Garfield]], [[Your Body]], Axel-F) oraz gry ([[Super Fortuna]], [[Problem Jasia]], [[StarBall]]). Autor oryginalnego systemu odczytu taśmy w normalu używanego w [[Mirage]] Software (umożliwiał cofnięcie taśmy i ponowną próbę odczytu w przypadku wystąpienia błędu). Rezydent [[Giełda na Grzybowskiej|giełdy na Grzybowskiej]]. Próbował też swych sił w muzyce na komputerze [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga] (np. cover muzyczny utworu tytułowego z "Pszczółki Mai", wystawiony na Primavera Party 1994 w Starachowicach).
Na Atari, poza autorskimi rozwiązaniami, używał chętnie [[Chaos Music Composer]]a. Na Atari, poza autorskimi rozwiązaniami, używał chętnie [[Chaos Music Composer]]a.
Uczestniczył w [[Atari Stars Party]] w 1990 r. oraz w [[SillyVenture 2010]]. Uczestniczył w [[Atari Stars Party]] w 1990 r. oraz w [[SillyVenture 2010]].
-Zajmuje się też elektroniką. Konstruktor [http://www.husak.com.pl/pl/2010/12/atari-c64-amiga-joystick-usb-adapter/ Atari USBJoy Adapter], oraz pierwszej całkowicie polskiej tablicy interaktywnej WIT. Zmontował też własną drukarkę 3D na podstawie projektu reprap, którą można było obejrzeć w akcji na [[SillyVenture 2012]]. Twórca uniwersalnego kartridża 128/256 kB dla gry [[Ridiculous Reality]], którego główną zaletą jest jego cena oraz uniwersalność. Uczestniczy w projekcie SIO2SD (testy, funkcjonalność, projekt płytki smd jednostronnej). Rozwinął znacząco nierozwijany projekt [[EnvisionPC]], o nowej nazwie [[EnvisionPC Reborn]], dodając funkcje, których brakowało użytkownikom.+Zajmuje się też elektroniką. Konstruktor [http://www.husak.com.pl/pl/2010/12/atari-c64-amiga-joystick-usb-adapter/ Atari USBJoy Adapter], oraz pierwszej całkowicie polskiej tablicy interaktywnej WIT. Zmontował też własną drukarkę 3D na podstawie projektu RepRap, którą można było obejrzeć w akcji na [[SillyVenture 2012]] oraz [[Fortification 2k13]]. Twórca uniwersalnego kartridża 128/256 kB dla gry [[Ridiculous Reality]], którego główną zaletą jest jego cena oraz uniwersalność. Uczestniczy w projekcie SIO2SD (testy, funkcjonalność, projekt płytki smd jednostronnej). Rozwinął znacząco nierozwijany projekt [[EnvisionPC]], o nowej nazwie [[EnvisionPC Reborn]], dodając funkcje, których brakowało użytkownikom.
Obecnie żonaty, troje dzieci. Jest wielkim miłośnikiem komputerów firmy Apple (gdzie też tworzy czasem muzykę). Obecnie żonaty, troje dzieci. Jest wielkim miłośnikiem komputerów firmy Apple (gdzie też tworzy czasem muzykę).

Wersja z dnia 19:52, 25 sie 2014

Grafika:Husak.JPG

Rocznik 1971. Warszawiak, już w 1985 roku posiadał Atari 800 XL. Jeden z pierwszych w Polsce profesjonalnych muzyków na małym Atari, tworzył utwory w BASICu, Action!, asemblerze, Softsynth (np. Wodospadem Czasu, Wśród Gwiazd Nadziei). Jego utwory znalazły się w pierwszych polskich komercyjnych produkcjach (Warsaw Tetris, Battle Ships, Inside, Ortografia, Tanks). Jego muzyka ozdabia kilkanaście programów na Atari. Oprócz muzyki tworzył też dema (Garfield, Your Body, Axel-F) oraz gry (Super Fortuna, Problem Jasia, StarBall). Autor oryginalnego systemu odczytu taśmy w normalu używanego w Mirage Software (umożliwiał cofnięcie taśmy i ponowną próbę odczytu w przypadku wystąpienia błędu). Rezydent giełdy na Grzybowskiej. Próbował też swych sił w muzyce na komputerze Amiga (np. cover muzyczny utworu tytułowego z "Pszczółki Mai", wystawiony na Primavera Party 1994 w Starachowicach). Na Atari, poza autorskimi rozwiązaniami, używał chętnie Chaos Music Composera. Uczestniczył w Atari Stars Party w 1990 r. oraz w SillyVenture 2010. Zajmuje się też elektroniką. Konstruktor Atari USBJoy Adapter, oraz pierwszej całkowicie polskiej tablicy interaktywnej WIT. Zmontował też własną drukarkę 3D na podstawie projektu RepRap, którą można było obejrzeć w akcji na SillyVenture 2012 oraz Fortification 2k13. Twórca uniwersalnego kartridża 128/256 kB dla gry Ridiculous Reality, którego główną zaletą jest jego cena oraz uniwersalność. Uczestniczy w projekcie SIO2SD (testy, funkcjonalność, projekt płytki smd jednostronnej). Rozwinął znacząco nierozwijany projekt EnvisionPC, o nowej nazwie EnvisionPC Reborn, dodając funkcje, których brakowało użytkownikom.

Obecnie żonaty, troje dzieci. Jest wielkim miłośnikiem komputerów firmy Apple (gdzie też tworzy czasem muzykę).

Odnośniki zewnętrzne

Personal tools