Kleks

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:23, 5 sie 2022
Mono (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 11:13, 13 lis 2022
Vidol (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Wyróżniał się głównie możliwością używania myszki od Atari ST. Wyróżniał się głównie możliwością używania myszki od Atari ST.
Nie zdobył dużej popularności choć używali go niektórzy ludzie z atarosceny jak [[Vidol]] czy [[Darth]]. Nie zdobył dużej popularności choć używali go niektórzy ludzie z atarosceny jak [[Vidol]] czy [[Darth]].
 +Program wyróżniał się tym, że można było rysować na dwóch niezależnych ekranach przełączanych TAB. Po wybraniu 4 koloru można było 'rysować' drugim obrazkiem (coś jak warstwy w PS)
"Kleks" był sprzedawany wraz z programem [[Trzmiel]] (ten drugi służył do tworzenia grafiki w [[hires]]). "Kleks" był sprzedawany wraz z programem [[Trzmiel]] (ten drugi służył do tworzenia grafiki w [[hires]]).

Wersja z dnia 11:13, 13 lis 2022

Grafika:KLEKS_i_TRZMIEL.jpg

Program graficzny (na tryb 15 Basica), wydany przez polską firmę Mirage w 1993 r. Stworzył go Jakub Kruszona-Zawadzki. Wyróżniał się głównie możliwością używania myszki od Atari ST. Nie zdobył dużej popularności choć używali go niektórzy ludzie z atarosceny jak Vidol czy Darth. Program wyróżniał się tym, że można było rysować na dwóch niezależnych ekranach przełączanych TAB. Po wybraniu 4 koloru można było 'rysować' drugim obrazkiem (coś jak warstwy w PS) "Kleks" był sprzedawany wraz z programem Trzmiel (ten drugi służył do tworzenia grafiki w hires).Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools