L.K. Firebird

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:53, 30 sie 2006
Miker (Dyskusja | wkład)
(jeszcze linki)
← Previous diff
Wersja z dnia 05:24, 4 gru 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Laboratorium Komputerowe Firebird to nazwa firmy wydającej programy dla Atari [[XL]]/[[XE]]. Mieściła się w Gdyni. Jej założycielem i szefem był Grzegorz Żbikowski (na scenie znany jako '''Żbik'''/[[Mega Assemblers Crew]]). Obok [[Sikor Soft]]u i [[StanBit]]u była to trzecia niezależna i mała firma wydająca software dla małego Atari (w czasach gdy krajowi giganci, jak [[L.K. Avalon]] i [[Mirage]], wycofywali się z tego rynku). Działała od 1994 do ok. końca lat 90. XX w.+Laboratorium Komputerowe Firebird to nazwa firmy wydającej programy dla Atari [[XL]]/[[XE]]. Mieściła się w Gdyni. Jej założycielem i szefem był Grzegorz Żbikowski (na scenie znany jako [[Żbik]]/[[Mega Assemblers Crew]]). Obok [[Sikor Soft]]u i [[StanBit]]u była to trzecia niezależna i mała firma wydająca software dla małego Atari (w czasach gdy krajowi giganci, jak [[L.K. Avalon]] i [[Mirage]], wycofywali się z tego rynku). Działała od 1994 do ok. końca lat 90. XX w.

Wersja z dnia 05:24, 4 gru 2006

Laboratorium Komputerowe Firebird to nazwa firmy wydającej programy dla Atari XL/XE. Mieściła się w Gdyni. Jej założycielem i szefem był Grzegorz Żbikowski (na scenie znany jako Żbik/Mega Assemblers Crew). Obok Sikor Softu i StanBitu była to trzecia niezależna i mała firma wydająca software dla małego Atari (w czasach gdy krajowi giganci, jak L.K. Avalon i Mirage, wycofywali się z tego rynku). Działała od 1994 do ok. końca lat 90. XX w.


L.K. FireBird wydało:Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools