Music ProTracker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:54, 16 paź 2005
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 12:59, 25 mar 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), ale najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował [[CMC]]. Wyróżniał się możliwością nieskomplikowanego wykorzystywania [[sample|sampli]] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym [[player|playerem]] do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach. Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), ale najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował [[CMC]]. Wyróżniał się możliwością nieskomplikowanego wykorzystywania [[sample|sampli]] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym [[player|playerem]] do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.
-[[Muzyk|Muzycy]], którzy chętnie używali MPT, to: [[Miker]], [[X-Ray]], [[Samurai]], [[Virus]].+[[Muzyk|Muzycy]], którzy chętnie używali MPT, to: [[Miker]], [[X-Ray]], [[Samurai]], [[Virus]], [[Fatman]].
[[Grafika:Mpt24s.gif]] [[Grafika:Mpt24s.gif]]

Wersja z dnia 12:59, 25 mar 2006

Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa SoTe. Pierwotnie miał być wydany w firmie Mirage ale niestety do tego nie doszło. Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), ale najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (s - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował CMC. Wyróżniał się możliwością nieskomplikowanego wykorzystywania sampli w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym playerem do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.

Muzycy, którzy chętnie używali MPT, to: Miker, X-Ray, Samurai, Virus, Fatman.

Grafika:Mpt24s.gif

Obraz dyskietki z trzema wersjami MPT oraz pełną dokumentacją można znaleźć pod tym adresem. Jeszcze jedna wersja z poprawkami znajduje się tutaj: [1].


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools