Obudowy cartridge produkowane przez Sikora

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:20, 9 lut 2020
Sikor (Dyskusja | wkład)
(Szczegóły konstrukcji)
← Previous diff
Aktualna wersja
Sikor (Dyskusja | wkład)
(+czarny dymiony)
Linia 1: Linia 1:
-Obudowy Cartridge-y produkowane przez [[Sikor|Sikora]], powstałe na prośbę ccwrc który udostępnił swój projekt nowych płytek na stronie [http://atarionline.pl/forum/comments.php?DiscussionID=4245&page=1#Item_0 atarionline.pl]. Po dość długiej dyskusji w wątku na [http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=16097 atariarea] Sikor postanowił, że będą to obudowy kompatybilne z serią [[XE_GS_-_wersja_Taiwan&action|XE GS w wersji z Taiwanu]], pasują także płytki od cartridge-y Warner oraz niektóre custom projekty. Obudowy są (na prosbę [[Larek|Larka]]) nieco większe od oryginalnego XE GS - jest dłuższa o 5mm. Ta wielkość pozwala jeszcze ją zamknąć w oryginalnym Atari 400 oraz Atari 800. Konstrukcyjnie pozwala na uzyskanie nieco więcej miejsca poprzez wyłamanie niektórych elementów, jest też przygotowany szablon PCB z naniesionymi newralgicznymi punktami i niuansami obudowy.+{{Grafr|carty_sikor_srodek.JPG}}
 + 
 +Obudowy Cartridge-y produkowane przez [[Sikor|Sikora]], powstałe na prośbę ccwrc który udostępnił swój projekt nowych płytek na stronie [http://atarionline.pl/forum/comments.php?DiscussionID=4245&page=1#Item_0 atarionline.pl]. Po dość długiej dyskusji w wątku na [http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=16097 atariarea] Sikor postanowił, że będą to obudowy kompatybilne z serią [[XE_GS_-_wersja_Taiwan|XE GS w wersji z Taiwanu]], pasują także płytki od cartridge-y Warner oraz niektóre custom projekty. Obudowy są (na prosbę [[Larek|Larka]]) nieco większe od oryginalnego XE GS - jest dłuższa o 5mm. Ta wielkość pozwala jeszcze ją zamknąć w oryginalnym Atari 400 oraz Atari 800. Konstrukcyjnie pozwala na uzyskanie nieco więcej miejsca poprzez wyłamanie niektórych elementów, jest też przygotowany szablon PCB z naniesionymi newralgicznymi punktami i niuansami obudowy.
---- ----
Szczegóły konstrukcji: Szczegóły konstrukcji:
Linia 5: Linia 7:
* Materiał ABS * Materiał ABS
* Wykonanie: profesjonalna wtryskarka * Wykonanie: profesjonalna wtryskarka
-* Standardowy kolor: RAL 7035 (bardzo jasny szary)+* Standardowy kolor: RAL 7035 (bardzo jasny szary) lub "czarny dymiony" (obudowy półprzezroczyste)
* Dłuższe od standardowych obudów Atari o 5mm * Dłuższe od standardowych obudów Atari o 5mm
* Kompatybilne z każdym 8-mio bitowym komputerem Atari ([[400]]/[[800]]/[[1200XL]]/seria XL/seria XE) * Kompatybilne z każdym 8-mio bitowym komputerem Atari ([[400]]/[[800]]/[[1200XL]]/seria XL/seria XE)
-{{stub}} 
[[Kategoria:Peryferia 8-bit]] [[Kategoria:Peryferia 8-bit]]

Aktualna wersja

Grafika:carty_sikor_srodek.JPG

Obudowy Cartridge-y produkowane przez Sikora, powstałe na prośbę ccwrc który udostępnił swój projekt nowych płytek na stronie atarionline.pl. Po dość długiej dyskusji w wątku na atariarea Sikor postanowił, że będą to obudowy kompatybilne z serią XE GS w wersji z Taiwanu, pasują także płytki od cartridge-y Warner oraz niektóre custom projekty. Obudowy są (na prosbę Larka) nieco większe od oryginalnego XE GS - jest dłuższa o 5mm. Ta wielkość pozwala jeszcze ją zamknąć w oryginalnym Atari 400 oraz Atari 800. Konstrukcyjnie pozwala na uzyskanie nieco więcej miejsca poprzez wyłamanie niektórych elementów, jest też przygotowany szablon PCB z naniesionymi newralgicznymi punktami i niuansami obudowy.


Szczegóły konstrukcji:

  • Materiał ABS
  • Wykonanie: profesjonalna wtryskarka
  • Standardowy kolor: RAL 7035 (bardzo jasny szary) lub "czarny dymiony" (obudowy półprzezroczyste)
  • Dłuższe od standardowych obudów Atari o 5mm
  • Kompatybilne z każdym 8-mio bitowym komputerem Atari (400/800/1200XL/seria XL/seria XE)
Personal tools