Qbek

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:52, 8 wrz 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)
(link zewnetrzny do TS-a)
← Previous diff
Wersja z dnia 11:07, 10 wrz 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)
(poprawki, upiekszenia...)
Next diff →
Linia 2: Linia 2:
'''Qbek''' lub ''Kubek'' (używał również ksyw ''GNOM'' i ''CUTTER'') - Krzyś [[Kubeczko]]. Urodził się i mieszkał w Gdańsku. Żył krótko, lecz intensywnie '''[09.08.1978 - 12.04.1999 r.]'''. '''Qbek''' lub ''Kubek'' (używał również ksyw ''GNOM'' i ''CUTTER'') - Krzyś [[Kubeczko]]. Urodził się i mieszkał w Gdańsku. Żył krótko, lecz intensywnie '''[09.08.1978 - 12.04.1999 r.]'''.
-Legendarny atarowiec, znany z listów w piśmie [http://pl.wikipedia.org/wiki/Top_Secret Top Secret], obrońca i piewca 8-bitowego [[Atari]]. Pokojowo nastawiony do świata, pomocny ludziom i skory do rozmaitych dowcipów. ;)+Legendarny atarowiec, znany z listów w piśmie [http://pl.wikipedia.org/wiki/Top_Secret Top Secret], obrońca i piewca 8-bitowego Atari. Pokojowo nastawiony do świata, pomocny ludziom i skory do rozmaitych dowcipów. ;)
Przez część sceny uznawany za [[lamer|lamera]], szybko pogodził się z taką "etykietką" i potrafił z niej beztrosko kpić. Należał do [[ABBUC|Abbuc'a]] i dzięki temu ściągnął na scenę trochę egzotycznego [[stuff|stuffu]] z Zachodu. :) Przez część sceny uznawany za [[lamer|lamera]], szybko pogodził się z taką "etykietką" i potrafił z niej beztrosko kpić. Należał do [[ABBUC|Abbuc'a]] i dzięki temu ściągnął na scenę trochę egzotycznego [[stuff|stuffu]] z Zachodu. :)
Linia 8: Linia 8:
Pomysłodawca [[Green-Disk|Green-Diska]]. Spłodził również tak ''klimatyczne'' produkcje, jak dwie części [[Belmondo Demo]] (część pierwsza z pomocą wyklętego na scenie komercyjnego [[demo-maker|demo-makera]] "[[Demo Construction Kit]]" ('''DCK''')). Jego ostatnim znanym dokonaniem (prowokacją) na Atari była 3-częściowa praca z gfx-compo na [[QuaST 1997]] - "Bruce Lee"... ;D Pomysłodawca [[Green-Disk|Green-Diska]]. Spłodził również tak ''klimatyczne'' produkcje, jak dwie części [[Belmondo Demo]] (część pierwsza z pomocą wyklętego na scenie komercyjnego [[demo-maker|demo-makera]] "[[Demo Construction Kit]]" ('''DCK''')). Jego ostatnim znanym dokonaniem (prowokacją) na Atari była 3-częściowa praca z gfx-compo na [[QuaST 1997]] - "Bruce Lee"... ;D
 +
 +W opinii ludzi spoza sceny, np. amigowca '''Smootha''' z grupy Phase Truce, "Kubek jest najbardziej znanym człowiekiem związanym z Atari poza jej sceną, a sam uważa się za
 +lamera".([http://amiscena.org/ksiegaparties/1996/96-quast-glaz1.html link do jego relacji z QuaST 1996])
 +

Wersja z dnia 11:07, 10 wrz 2005

Grafika:Qbk_97.jpg

Qbek lub Kubek (używał również ksyw GNOM i CUTTER) - Krzyś Kubeczko. Urodził się i mieszkał w Gdańsku. Żył krótko, lecz intensywnie [09.08.1978 - 12.04.1999 r.]. Legendarny atarowiec, znany z listów w piśmie Top Secret, obrońca i piewca 8-bitowego Atari. Pokojowo nastawiony do świata, pomocny ludziom i skory do rozmaitych dowcipów. ;) Przez część sceny uznawany za lamera, szybko pogodził się z taką "etykietką" i potrafił z niej beztrosko kpić. Należał do Abbuc'a i dzięki temu ściągnął na scenę trochę egzotycznego stuffu z Zachodu. :)

Znany również z konfliktu z Gregiem, z powodu swego prześmiewczego artykułu w paper-zinie Detox. Publikował także w Pentagram Zine i Serious.

Pomysłodawca Green-Diska. Spłodził również tak klimatyczne produkcje, jak dwie części Belmondo Demo (część pierwsza z pomocą wyklętego na scenie komercyjnego demo-makera "Demo Construction Kit" (DCK)). Jego ostatnim znanym dokonaniem (prowokacją) na Atari była 3-częściowa praca z gfx-compo na QuaST 1997 - "Bruce Lee"... ;D

W opinii ludzi spoza sceny, np. amigowca Smootha z grupy Phase Truce, "Kubek jest najbardziej znanym człowiekiem związanym z Atari poza jej sceną, a sam uważa się za lamera".(link do jego relacji z QuaST 1996)


Odwiedził osobiście takie party, jak QuaST 1995, Mikołów i QuaST 1996.


Grupy, w których działał (głównie jako swaper):


Wspomnienia o nim i jego twórczości można znaleźć w zinach:Qbek z Atari w swoim pokoju - zagrywał w "BLACK LAMP" :)


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools