Qbek

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 13:07, 11 wrz 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 16:20, 12 wrz 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 9: Linia 9:
Pomysłodawca [[Green-Disk|Green-Diska]]. Spłodził również tak ''klimatyczne'' produkcje, jak dwie części [[Belmondo Demo]] (część pierwsza z pomocą wyklętego na scenie komercyjnego [[demo-maker|demo-makera]] "[[Demo Construction Kit]]" ('''DCK''')). Jego ostatnim znanym dokonaniem (prowokacją) na Atari była 3-częściowa praca z gfx-compo na [[QuaST 1997]] - "Bruce Lee"... ;D Pomysłodawca [[Green-Disk|Green-Diska]]. Spłodził również tak ''klimatyczne'' produkcje, jak dwie części [[Belmondo Demo]] (część pierwsza z pomocą wyklętego na scenie komercyjnego [[demo-maker|demo-makera]] "[[Demo Construction Kit]]" ('''DCK''')). Jego ostatnim znanym dokonaniem (prowokacją) na Atari była 3-częściowa praca z gfx-compo na [[QuaST 1997]] - "Bruce Lee"... ;D
-W opinii ludzi spoza sceny, np. amigowca '''Smootha''' z grupy Phase Truce, "Kubek jest najbardziej znanym człowiekiem związanym z Atari poza jej sceną, a sam uważa się za+W opinii tzw. "osób trzecich", np. amigowca '''Smootha''' z grupy PhaseTruce, ''Kubek jest najbardziej znanym człowiekiem związanym z Atari poza jej sceną, a sam uważa się za
-lamera".([http://amiscena.org/ksiegaparties/1996/96-quast-glaz1.html link do jego relacji z QuaST 1996])+lamera''.([http://amiscena.org/ksiegaparties/1996/96-quast-glaz1.html link do jego relacji z QuaST 1996]).
 +Po nagłym, niespodziewanym odejściu Qbka, zadedykowane mu zostało demo [[Ars Mori]].
-Odwiedził osobiście takie party, jak [[QuaST 1995]], [[Mikołów]] i [[QuaST 1996]].+Qbek odwiedził osobiście takie party, jak [[QuaST 1995]], [[Mikołów]] i [[QuaST 1996]].

Wersja z dnia 16:20, 12 wrz 2005

Grafika:Qbk_97.jpg

Qbek lub Kubek (używał również ksyw GNOM i CUTTER) - Krzyś Kubeczko. Urodził się i mieszkał w Gdańsku. Żył krótko, lecz intensywnie [09.08.1978 - 12.04.1999 r.]. Legendarny atarowiec, znany z listów w piśmie Top Secret, obrońca i piewca 8-bitowego Atari. Pokojowo nastawiony do świata, pomocny ludziom i skory do rozmaitych dowcipów. ;) Przez część sceny uznawany za lamera, szybko pogodził się z taką "etykietką" i potrafił z niej beztrosko kpić. Należał do Abbuc'a i dzięki temu ściągnął na scenę trochę egzotycznego stuffu z Zachodu. :)

Znany również z konfliktu z Gregiem, z powodu swego prześmiewczego artykułu w paper-zinie Detox. Publikował także w Pentagram Zine (np. relacja z Silesian Atari Open '95 w numerze #3) i Serious.

Pomysłodawca Green-Diska. Spłodził również tak klimatyczne produkcje, jak dwie części Belmondo Demo (część pierwsza z pomocą wyklętego na scenie komercyjnego demo-makera "Demo Construction Kit" (DCK)). Jego ostatnim znanym dokonaniem (prowokacją) na Atari była 3-częściowa praca z gfx-compo na QuaST 1997 - "Bruce Lee"... ;D

W opinii tzw. "osób trzecich", np. amigowca Smootha z grupy PhaseTruce, Kubek jest najbardziej znanym człowiekiem związanym z Atari poza jej sceną, a sam uważa się za lamera.(link do jego relacji z QuaST 1996). Po nagłym, niespodziewanym odejściu Qbka, zadedykowane mu zostało demo Ars Mori.


Qbek odwiedził osobiście takie party, jak QuaST 1995, Mikołów i QuaST 1996.


Grupy, w których działał (głównie jako swaper):


Wspomnienia o nim i jego twórczości można znaleźć w zinach:Qbek z Atari w swoim pokoju - zagrywał w "BLACK LAMP" :)


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools