Real.DOS

From Atariki

Revision as of 09:29, 18 mar 2010; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Właściwie Real.DOS Professional v.1.0a. Jest to w zasadzie SpartaDOS wersja 3.4 z nazwą zmienioną ze względów prawnych oraz paroma niezbyt istotnymi poprawkami i ulepszeniami, głównie w dołączonych programach użytkowych i interpreterze poleceń.

Większość zmian w stosunku do klasycznego SpartaDOS-u 3.2, zapoczątkowanych już w 3.2g, obejmuje skopiowanie kilku cech, jakie ma SpartaDOS X 4.20, tj. głównie dodanie do interpretera poleceń aliasów komend o postaci zgodnej z tą stosowaną w COMMAND.COM SpartaDOS X.

Razem z DOS-em w dystrybucji znajduje się rozszerzenie Wedge, dzięki któremu interpreter poleceń może m. in. wyszukiwać na dysku programy binarne w zadanych z góry katalogach (tzw. path searching), podobnie jak ma to miejsce w SpartaDOS X. Inaczej jednak niż w SpartaDOS X nie jest to funkcja kernela DOS-u, lecz samego interpretera poleceń, tak więc może z tej funkcji korzystać tylko on, nie jest natomiast dostępna dla programów.

Do dystrybucji dodano też programy narzędziowe dla Multi I/O oraz Multiplexera.

Real.DOS jest programem shareware, opłata rejestracyjna wynosi 39 dolarów USA. Opiekunem projektu jest Stephen J. Carden.

Strona domowa

Personal tools