Slight Atari Player

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:05, 30 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 13:18, 9 lip 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
'''S'''light '''A'''tari '''P'''layer. Niewielki programik, napisany przez Adama Bieniasa ([[SoTe]]/[[Slight]]), odtwarzający pliki z rozszerzeniem [[SAP (format pliku)|SAP]]. '''S'''light '''A'''tari '''P'''layer. Niewielki programik, napisany przez Adama Bieniasa ([[SoTe]]/[[Slight]]), odtwarzający pliki z rozszerzeniem [[SAP (format pliku)|SAP]].
-'''Pionier w tej "dziedzinie"!'''+Pionier w tej "dziedzinie"
Początkowo miał to być w pełni funkcjonalny emulator [[Atari]], typu ''cycle-exact'', jednak po napisaniu części emulacji procesora oraz dźwięku autor, zainspirowany przez commodorowskiego .sid-a, napisał prosty player odtwarzający na PC muzykę zapisaną w pliku SAP. Pierwsza wersja SAP-Playera miała numer 0.0 i dołączonych do niej było kilka muzyczek (m. in z [[Draconus]]a). Reakcja na wypuszczenie jej w świat przerosła wszelkie oczekiwania. Ludzie znowu mogli usłyszeć klasyczne dźwięki. Z czasem powstały również [[Odtwarzacz SAP|Odtwarzacze formatu SAP]] na inne platformy (Win/Linux, [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], [[Falcon]] jak również na [[Atari 8-bit]]). Początkowo miał to być w pełni funkcjonalny emulator [[Atari]], typu ''cycle-exact'', jednak po napisaniu części emulacji procesora oraz dźwięku autor, zainspirowany przez commodorowskiego .sid-a, napisał prosty player odtwarzający na PC muzykę zapisaną w pliku SAP. Pierwsza wersja SAP-Playera miała numer 0.0 i dołączonych do niej było kilka muzyczek (m. in z [[Draconus]]a). Reakcja na wypuszczenie jej w świat przerosła wszelkie oczekiwania. Ludzie znowu mogli usłyszeć klasyczne dźwięki. Z czasem powstały również [[Odtwarzacz SAP|Odtwarzacze formatu SAP]] na inne platformy (Win/Linux, [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], [[Falcon]] jak również na [[Atari 8-bit]]).

Wersja z dnia 13:18, 9 lip 2006

Slight Atari Player. Niewielki programik, napisany przez Adama Bieniasa (SoTe/Slight), odtwarzający pliki z rozszerzeniem SAP. Pionier w tej "dziedzinie"

Początkowo miał to być w pełni funkcjonalny emulator Atari, typu cycle-exact, jednak po napisaniu części emulacji procesora oraz dźwięku autor, zainspirowany przez commodorowskiego .sid-a, napisał prosty player odtwarzający na PC muzykę zapisaną w pliku SAP. Pierwsza wersja SAP-Playera miała numer 0.0 i dołączonych do niej było kilka muzyczek (m. in z Draconusa). Reakcja na wypuszczenie jej w świat przerosła wszelkie oczekiwania. Ludzie znowu mogli usłyszeć klasyczne dźwięki. Z czasem powstały również Odtwarzacze formatu SAP na inne platformy (Win/Linux, Amiga, Falcon jak również na Atari 8-bit).

Program pozwala na wczytanie pliku SAP w tradycyjny sposób, obsługuje także technikę "przeciągnij-i-upuść" (drag-and-drop). Można go także związać z rozszerzeniem .sap, co bardzo ułatwia jego używanie w systemach Windows. Niestety z uwagi na dosyć starą wersję bibliotek SAP (sapliba) niektóre pliki odtwarzane są błędnie. Jednak znakomita większość "sapów" gra poprawnie.


Grafika:SAP_Player.png
Personal tools