Slight Atari Player

From Atariki

Revision as of 14:12, 7 kwi 2006; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

SAP, czyli Slight Atari Player. Niewielki programik, napisany przez Adama Bieniasa (SoTe/Slight), odtwarzający pliki z rozszerzeniem SAP. Pionier w tej "dziedzinie"!

Początkowo miał to być w pełni funkcjonalny emulator Atari, typu cycle-exact, jednak po napisaniu części emulacji procesora oraz dźwięku autor, inspirowany przez commodorowskiego .sid-a, napisał prosty player odtwarzający na PC muzykę zapisaną w pliku SAP. Pierwsza wersja SAP-Playera miała numer 0.0 i dołączonych do niej było kilka muzyczek (m. in z Draconusa). Wypuszczenie jej w świat przerosło wszelkie oczekiwania. Ludzie znowu mogli usłuszeć klasyczne dźwięki. Z czasem powstały również Odtwarzacze formatu SAP na inne platformy (Win/Linux, Amiga, Falcon jak również na Atari 8-bit).

Program pozwala na wczytanie pliku SAP w tradycyjny sposób, obsługuje także technikę "przeciągnij-i-upuść" (drag-and-drop). Można go także związać z rozszerzeniem .sap, co bardzo ułatwia jego używanie w systemach Windows. Niestety z uwagi na dosyć starą wersję bibliotek SAP (sapliba) niektóre pliki odtwarzane są błędnie. Jednak znakomita większość "sapów" gra poprawnie.


Grafika:SAP_Player.png
Personal tools