Special Forces

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:Specialf.gif

Special Forces: Operation Blood II to gra zręcznościowa autorstwa Our 5oftu, wydana w sierpniu 1993 roku przez Mirage. Jest to kontynuacja gry Operation Blood. Podobnie do poprzedniczki, jest to konwersja gry z Commodore 64 - tym razem poziomy i grafika zostały wycięte z gry Operation Hanoi.

Spis treści

Fabuła

W grze ponownie sterujemy poczynaniami kapitana Gamowa, którego wypoczynek na jednej z tropikalnych wysp zostaje zakłócony przez ostrzał wroga. Zasady gry są niemal identyczne jak w pierwszej części, aczkolwiek etapów jest tym razem 5, a gracz ma do dyspozycji 3 życia zamiast 1.

Autorzy

Wydania

Gra została wydana przez Mirage w sierpniu 1993 roku na dyskietce i kasecie. Dostępne tylko w wersji dyskowej są ekran tytułowy oraz ekran z najlepszymi wynikami - osiągnięcia są zapisywane na dysku z grą.

W Special Forces można grać za pomocą joysticka, myszy od Amigi lub myszy od Atari ST. Istnieje też przeróbka wersji dyskowej, dokonana przez Homesofta, w którą można grać piostoletem XG-1.

Cheaty

Na planszy tytułowej wpisanie z przytrzymanym klawiszem Shift hasła OUR podmienia tekst scrolla na wiadomość od autorów.

Naciśnięcie podczas gry kombinacji Option + Shift + Control +:

  • O - leczy rany;
  • U - ustala liczbę magazynków na 7;
  • R - ustala liczbę granatów na 7;
  • 5 - przenosi do następnego poziomu.
Personal tools