Sssnake it!

From Atariki

Revision as of 20:31, 3 cze 2009; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Grafika:Sssnakeit.gif

Kolejna wariacja Sikora na temat wydłużającej się linii (po Liner!ze i Mini Snake-u).

Spis treści

Historia

Historia gry sięga 2004 roku, kiedy Sikor próbował napisać grę w tym stylu, nazwaną Snake it!!!. Program odleżał około pięć lat i jego kod źródłowy został odnaleziony, o czym można przeczytać w nowince z dnia 22.02.2009 roku na atarionline.pl.

Program by pewnie pozostał w podobnej postaci, gdyby nie namowy innych osób związanych z Atari i kolejna edycja Grzybsoniady, zaplanowana na maj 2009 roku. Jedyną konkurencją zaproponowaną do wystawienia było napisanie gierki i wystawienie jej na kompo.

Po ogłoszeniu tego Kaz narysował wstępną grafikę, wziął błogosławieństwo od Andyego na muzykę i namówił Sikora do dokończenia gry na Grzybsoniadę. Sikor się nieopatrznie zgodził, po czym wziął się za wstępne przymiarki. I tak, po mniejszych lub większych perypetiach gra ujrzała światło dzienne na Grzybsoniadzie 2009, gdzie zajęła trzecie miejsce w konkursie (na cztery zaprezentowane gry).

Technikalia

  • Kod napisany w Turbo Basicu XL, skompilowany i zlinkowany
  • Muzyka w CMC
  • Obrazek z autorami dołączony przed grą za pomocą larkowego integratora
  • Część danych przeniesiona po wgraniu poniżej DOS-a, ponieważ wystąpił niedostatek pamięci (zastosowano pomysł Mikera).

Ciekawostki

  • Mimo, iż gra miała być przeróbką wcześniejszej wersji - cały kod został napisany na nowo.

Linki

Personal tools