SuperPacker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:33, 20 lis 2022
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 18:34, 20 lis 2022
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Jest to program ze stajni [[BeWeSoft]], czeskiego programisty. Oferuje 3 metody kompresji: RLE, LZ77, Static Huffman. Jest to program ze stajni [[BeWeSoft]], czeskiego programisty. Oferuje 3 metody kompresji: RLE, LZ77, Static Huffman.
-O ile RLE i Huffman działają dość szybko, to LZ77 (Lempel Ziv 1977 r.) jest tak kosmicznie wolny, że szlag może człowieka trafić. (wolniejsze od "Crunchera 5.0" na offsecie 4!). Jak zwykle metoda najwolniejsza jest najbardziej skuteczna, ale to już inna sprawa... Na szczęście autor umożliwił wybór metody kompresji użytkownikowi...+O ile RLE i Huffman działają dość szybko, to LZ77 (Lempel Ziv 1977 r.) jest tak bardzo wolny, że coś może człowieka trafić (wolniejsze od "Crunchera 5.0" na offsecie 4!). Jak zwykle metoda najwolniejsza jest najbardziej skuteczna, ale to już inna sprawa. Na szczęście autor umożliwił wybór metody kompresji użytkownikowi.
- +Program ma wspaniałe możliwości edycji pliku binarnego (dodawanie bloków, init-ów, runów, procedurek przepisujących). Niestety, moim zdaniem, zbyt mały bufor.
-Program ma wspaniałe możliwości edycji pliku binarnego (dodawanie bloków, init-ów, runów, procedurek przepisujących). Niestety, moim zdaniem, zbyt mały bufor!+Bewe założył słownik dla LZ77 wielkości 4 KB, ale niestety nie wykorzystuje pamięci pod systemem operacyjnym... Mamy więc około 30 KB bufora (od MEMLO do $97dc)... To trochę mało... Autor wspomina o możliwości dzielenia pliku na kilka części i pakowaniu oddzielnie każdej z nich, potem należy usunąć z każdej depacker z wyjątkiem pierwszej... Dla mnie trochę za dużo zabawy...
- +
-Bewe założył słownik dla LZ77 wielkości 4 KB, ale niestety nie wykorzystuje pamięci pod systemem operacyjnym... Mamy więc około 30 KB bufora (od MEMLO do $97dc)... To trochę mało... Autor wspomina o możliwości dzielenia pliku na kilka częci i pakowaniu oddzielnie każdej z nich, potem należy usunąć z każdej depacker z wyjątkiem pierwszej... Dla mnie trochę za dużo zabawy...+
Program ten jednak posiada wiele zalet i myślę, że mimo kilku drobnych wad nadaje się do użytku. Oczywiście ma możliwość relokowania depackera tam, gdzie się chce. Program ten jednak posiada wiele zalet i myślę, że mimo kilku drobnych wad nadaje się do użytku. Oczywiście ma możliwość relokowania depackera tam, gdzie się chce.

Wersja z dnia 18:34, 20 lis 2022

Jest to program ze stajni BeWeSoft, czeskiego programisty. Oferuje 3 metody kompresji: RLE, LZ77, Static Huffman. O ile RLE i Huffman działają dość szybko, to LZ77 (Lempel Ziv 1977 r.) jest tak bardzo wolny, że coś może człowieka trafić (wolniejsze od "Crunchera 5.0" na offsecie 4!). Jak zwykle metoda najwolniejsza jest najbardziej skuteczna, ale to już inna sprawa. Na szczęście autor umożliwił wybór metody kompresji użytkownikowi. Program ma wspaniałe możliwości edycji pliku binarnego (dodawanie bloków, init-ów, runów, procedurek przepisujących). Niestety, moim zdaniem, zbyt mały bufor. Bewe założył słownik dla LZ77 wielkości 4 KB, ale niestety nie wykorzystuje pamięci pod systemem operacyjnym... Mamy więc około 30 KB bufora (od MEMLO do $97dc)... To trochę mało... Autor wspomina o możliwości dzielenia pliku na kilka części i pakowaniu oddzielnie każdej z nich, potem należy usunąć z każdej depacker z wyjątkiem pierwszej... Dla mnie trochę za dużo zabawy...

Program ten jednak posiada wiele zalet i myślę, że mimo kilku drobnych wad nadaje się do użytku. Oczywiście ma możliwość relokowania depackera tam, gdzie się chce.

Linki


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools