Tempest Xtreem

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 15:41, 3 cze 2008
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Sikor (Dyskusja | wkład)
(Martwy link, inne)
Linia 1: Linia 1:
-Gra dla Atari [[XL]]/[[XE]] wzorowana na znanym z platformy [[Jaguar|Atari Jaguar]] ("''Tempest 2000''"), przygotowywana przez [http://www.atlantisgamesgroup.com Atlantis Games Group (AGG)]. Ścieżkę muzyczną można pobrać z podstrony AGG poświęconej ''Tempest Xtreem''. Są tam również dokładne informacje o [[credits]]ach i krótka historia samego pomysłu. Jest tam także najświeższe video z gry.+{{grafr|t_x.gif}}Gra dla Atari [[XL]]/[[XE]] wzorowana na znanym z platformy [[Jaguar|Atari Jaguar]] ("''Tempest 2000''"), przygotowywana przez. Ścieżkę muzyczną można pobrać z podstrony AGG poświęconej tej właśnie grze. Jest tam także najświeższe video z gry i krótka historia samego pomysłu.
-Natomiast pierwszą oficjalną wersję demostracyjną Tepest Xtreem można pobrać '''[[Media:demo_tempest1.zip|stąd]]'''. 
 +----
 +Autorzy:
 +*Peter Meyer (peteym5) - kod
 +*Sal Esquivel (kjmann12) - grafika, muzyka
 +
 +
 +Natomiast pierwszą oficjalną wersję demonstracyjną ''Tempest Xtreem'' można pobrać '''[[Media:demo_tempest1.zip|stąd]]'''.
 +----
 +Samą grę można nabyć za pomocą Videosales 61, jednak jakość wykonania woła o przysłowiową "pomstę do nieba" - jest to cartridge w obudowie od XE GS (lub Warner - też się zdarza) z naklejką wydrukowaną na drukarce atramentowej, w dodatku chyba w najniższej jakości i krzywo naklejoną na cartridge, a całość kosztuje około 50$. Niestety, w większości przypadków w tej cenie nawet nie dostaje się instrukcji. Na szczęście grywalność wiele wybacza, bo jest naprawdę na dobrym poziomie.
 +----
 +Ostatnia odsłona gry nazywa się "'''Tempest Elite'''" - poprawiono nieco kod, dodano obsługę dodatkowych kontrolerów.
[[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]] [[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]]
 +[[Kategoria:Gry zręcznościowe]]
 +[[Kategoria:Gry z automatów]]

Aktualna wersja

Grafika:t_x.gif

Gra dla Atari XL/XE wzorowana na znanym z platformy Atari Jaguar ("Tempest 2000"), przygotowywana przez. Ścieżkę muzyczną można pobrać z podstrony AGG poświęconej tej właśnie grze. Jest tam także najświeższe video z gry i krótka historia samego pomysłu.Autorzy:

  • Peter Meyer (peteym5) - kod
  • Sal Esquivel (kjmann12) - grafika, muzyka


Natomiast pierwszą oficjalną wersję demonstracyjną Tempest Xtreem można pobrać stąd.


Samą grę można nabyć za pomocą Videosales 61, jednak jakość wykonania woła o przysłowiową "pomstę do nieba" - jest to cartridge w obudowie od XE GS (lub Warner - też się zdarza) z naklejką wydrukowaną na drukarce atramentowej, w dodatku chyba w najniższej jakości i krzywo naklejoną na cartridge, a całość kosztuje około 50$. Niestety, w większości przypadków w tej cenie nawet nie dostaje się instrukcji. Na szczęście grywalność wiele wybacza, bo jest naprawdę na dobrym poziomie.


Ostatnia odsłona gry nazywa się "Tempest Elite" - poprawiono nieco kod, dodano obsługę dodatkowych kontrolerów.

Personal tools