Tempest Xtreem

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:12, 3 cze 2008
Miker (Dyskusja | wkład)
(popr. zrzuty)
← Previous diff
Wersja z dnia 08:41, 13 kwi 2020
Sikor (Dyskusja | wkład)
(Martwy link, inne)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-{{grafr|t_x.gif}}Gra dla Atari [[XL]]/[[XE]] wzorowana na znanym z platformy [[Jaguar|Atari Jaguar]] ("''Tempest 2000''"), przygotowywana przez [http://www.atlantisgamesgroup.com Atlantis Games Group (AGG)]. Ścieżkę muzyczną można pobrać z podstrony AGG poświęconej tej właśnie grze. Jest tam także najświeższe video z gry i krótka historia samego pomysłu.+{{grafr|t_x.gif}}Gra dla Atari [[XL]]/[[XE]] wzorowana na znanym z platformy [[Jaguar|Atari Jaguar]] ("''Tempest 2000''"), przygotowywana przez. Ścieżkę muzyczną można pobrać z podstrony AGG poświęconej tej właśnie grze. Jest tam także najświeższe video z gry i krótka historia samego pomysłu.
 +----
Autorzy: Autorzy:
*Peter Meyer (peteym5) - kod *Peter Meyer (peteym5) - kod
Linia 8: Linia 9:
Natomiast pierwszą oficjalną wersję demonstracyjną ''Tempest Xtreem'' można pobrać '''[[Media:demo_tempest1.zip|stąd]]'''. Natomiast pierwszą oficjalną wersję demonstracyjną ''Tempest Xtreem'' można pobrać '''[[Media:demo_tempest1.zip|stąd]]'''.
 +----
 +Samą grę można nabyć za pomocą Videosales 61, jednak jakość wykonania woła o przysłowiową "pomstę do nieba" - jest to cartridge w obudowie od XE GS (lub Warner - też się zdarza) z naklejką wydrukowaną na drukarce atramentowej, w dodatku chyba w najniższej jakości i krzywo naklejoną na cartridge, a całość kosztuje około 50$. Niestety, w większości przypadków w tej cenie nawet nie dostaje się instrukcji. Na szczęście grywalność wiele wybacza, bo jest naprawdę na dobrym poziomie.
 +----
 +Ostatnia odsłona gry nazywa się "'''Tempest Elite'''" - poprawiono nieco kod, dodano obsługę dodatkowych kontrolerów.
[[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]] [[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Gry zręcznościowe]] [[Kategoria:Gry zręcznościowe]]
[[Kategoria:Gry z automatów]] [[Kategoria:Gry z automatów]]

Wersja z dnia 08:41, 13 kwi 2020

Grafika:t_x.gif

Gra dla Atari XL/XE wzorowana na znanym z platformy Atari Jaguar ("Tempest 2000"), przygotowywana przez. Ścieżkę muzyczną można pobrać z podstrony AGG poświęconej tej właśnie grze. Jest tam także najświeższe video z gry i krótka historia samego pomysłu.Autorzy:

  • Peter Meyer (peteym5) - kod
  • Sal Esquivel (kjmann12) - grafika, muzyka


Natomiast pierwszą oficjalną wersję demonstracyjną Tempest Xtreem można pobrać stąd.


Samą grę można nabyć za pomocą Videosales 61, jednak jakość wykonania woła o przysłowiową "pomstę do nieba" - jest to cartridge w obudowie od XE GS (lub Warner - też się zdarza) z naklejką wydrukowaną na drukarce atramentowej, w dodatku chyba w najniższej jakości i krzywo naklejoną na cartridge, a całość kosztuje około 50$. Niestety, w większości przypadków w tej cenie nawet nie dostaje się instrukcji. Na szczęście grywalność wiele wybacza, bo jest naprawdę na dobrym poziomie.


Ostatnia odsłona gry nazywa się "Tempest Elite" - poprawiono nieco kod, dodano obsługę dodatkowych kontrolerów.

Personal tools