The Home Filing Manager

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 06:32, 13 maj 2006
Miker (Dyskusja | wkład)
(bo nie będzie linkować jak już będzie)
← Previous diff
Aktualna wersja
Mikey (Dyskusja | wkład)

Linia 1: Linia 1:
-[[The Home Filing Manager]] to prosta baza danych przeznaczona dla [[Atari 8-bit|małych Atari]], wydana w 1982 roku przez [[Atari]] (numer katalogowy CX415).+Prosta baza danych przeznaczona dla [[Atari 8-bit|małych Atari]], wydana w 1982 roku przez [[Atari]] (numer katalogowy CX415).
Program został zaprojektowany jako substytut papierowej kartoteki. Objawia się to specyficznym interfejsem: rekordy są wyświetlane na ekranie w postaci pojedynczych kartek z akt; kartki można zaznaczać spinaczem w celu łatwiejszego wyszukiwania; poza wyszukiwaniem program nie oferuje żadnych funkcji typowych dla baz danych. Gotową kartotekę można potem zapisać na dyskietce (na jednej dyskietce tylko jedną kartotekę; program korzysta z własnego formatu dyskietki) lub wydrukować. Program został zaprojektowany jako substytut papierowej kartoteki. Objawia się to specyficznym interfejsem: rekordy są wyświetlane na ekranie w postaci pojedynczych kartek z akt; kartki można zaznaczać spinaczem w celu łatwiejszego wyszukiwania; poza wyszukiwaniem program nie oferuje żadnych funkcji typowych dla baz danych. Gotową kartotekę można potem zapisać na dyskietce (na jednej dyskietce tylko jedną kartotekę; program korzysta z własnego formatu dyskietki) lub wydrukować.

Aktualna wersja

Prosta baza danych przeznaczona dla małych Atari, wydana w 1982 roku przez Atari (numer katalogowy CX415).

Program został zaprojektowany jako substytut papierowej kartoteki. Objawia się to specyficznym interfejsem: rekordy są wyświetlane na ekranie w postaci pojedynczych kartek z akt; kartki można zaznaczać spinaczem w celu łatwiejszego wyszukiwania; poza wyszukiwaniem program nie oferuje żadnych funkcji typowych dla baz danych. Gotową kartotekę można potem zapisać na dyskietce (na jednej dyskietce tylko jedną kartotekę; program korzysta z własnego formatu dyskietki) lub wydrukować.

W skład zestawu wchodzą:

  • pudełko;
  • dyskietka z programem - The Home Filing Manager Program Diskette (CX8129);
  • pusta dyskietka na dane - Formatted Diskette II (CX8111);
  • instrukcja użytkownika (CO60153);
  • Atari Limited 90-day Warranty (CO60468).

Drukowanie z THFM sprawiało problemy na niektórych drukarkach, ponieważ program wysyłał znaki do drukarki w formacie 8-bitowym, z najstarszym bitem ustawionym. Efektem były krzaczki na wydrukach z drukarek, które zawierały rozszerzony zestaw znaków. O rozwiązaniu problemu można poczytać w numerach ANTIC Magazine z lipca 1984 i lutego 1985.

Program był też dostępny jako część pakietu The Home Manager Kit.

Personal tools