Union Software Of Silesia Rousers (USSR)

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:59, 22 kwi 2005
Muro (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 20:48, 26 sty 2006
Krótki (Dyskusja | wkład)
(porządkowanie - niemerytoryczne)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Grupa programistów funkcjonująca w latach 90 na scenie małego Atari. Zajmowała się tworzeniem programów demonstracyjnych oraz gier. Wszyscy członkowie grupy pochodzili ze Śląska. Buchcik, Paskud oraz TL chodzili razem do jednej klasy w technikum elektronicznym w Bytomiu. Muro uczęszczał do 1 LO w Chorzowie. Działalność grupy zapoczątkowali Muro i TL. Ich pierwsze spotkanie nastąpiło na giełdzie komputerowej w Chorzowie. To oni wspólnie rozpoczęli produkcję pierwszych programów demonstracyjnych na komputer Atari. Potem dołączył Paskud a następnie Buchcik. Z grupą współpracował bardzo luźno Hurek z Rudy Śląskiej. Grupa spotykała się co tydzień na giełdzie komputerowej w domu związków zawodowych w Niedzielę. To tam prezentowano nowe produkcje i tam po raz pierwszy pokazanao program Perestroyka grający "stereo".+'''Union Software of Silesia Rousers''', w skrócie '''USSR''' to grupa programistów funkcjonująca w latach 90. XX wieku na [[scena|scenie]] [[Atari 8-bit|małego Atari]]. Zajmowała się tworzeniem programów demonstracyjnych oraz gier. Wszyscy członkowie grupy pochodzili ze Śląska. Buchcik, Paskud oraz TL chodzili razem do jednej klasy w technikum elektronicznym w Bytomiu. Muro uczęszczał do 1 LO w Chorzowie. Działalność grupy zapoczątkowali Muro i TL. Ich pierwsze spotkanie nastąpiło na giełdzie komputerowej w Chorzowie. To oni wspólnie rozpoczęli produkcję pierwszych programów demonstracyjnych na komputer Atari. Potem dołączył Paskud a następnie Buchcik. Z grupą współpracował bardzo luźno Hurek z Rudy Śląskiej. Grupa spotykała się co tydzień na giełdzie komputerowej w domu związków zawodowych w Niedzielę. To tam prezentowano nowe produkcje i tam po raz pierwszy pokazanao program Perestroyka grający "stereo".
Programy demonstracyjne tworzono głównie w Assemblerze. Podstawowym narzędziem pracy członków grupy był MAC/65. Programy demonstracyjne tworzono głównie w Assemblerze. Podstawowym narzędziem pracy członków grupy był MAC/65.
-Do ich produkcji można zaliczyć gry:+==Produkcje==
-Fluid Kha, Master Head oraz Vicky.+*Gry:
- +**[[Fluid Kha]]
-Oraz programy demonstracyjne:+**[[Master Head]]
-Fucked Vocabulary, AxelF, LandScape of Poland, Perestroyka , ...+**[[Vicky]]
 +*[[Demo|Dema]]
 +**[[Fucked Vocabulary]]
 +**[[AxelF]]
 +**[[LandScape of Poland]]
 +**[[Perestroyka]]
Po kryzysie na rynku 8 bitowych komputerów, rozpoczęto tworzenie oprogramowaia na komputery 16 bitowe. W szczególności powstała gra Skaut Kwatermaster na komputery PC oraz Amiga. W tworzeniu gry udział wzięli Muro, TL oraz Robert Heber i Brat Mura. Po kryzysie na rynku 8 bitowych komputerów, rozpoczęto tworzenie oprogramowaia na komputery 16 bitowe. W szczególności powstała gra Skaut Kwatermaster na komputery PC oraz Amiga. W tworzeniu gry udział wzięli Muro, TL oraz Robert Heber i Brat Mura.
Linia 12: Linia 17:
Większość z uczestników grupy ukończyła studia na Politechnice Śląskiej. TL i Muro ukończyli studia na kierunku Informatyki wydziału AEiI tej uczelni. Paskud ukończył studia na kierunku Elektroniki. Podjął również prace zwiazane z 16-bitowym modelem Atari. Ich drogi się rozeszły jednak Muro i TL utrzymują nadal kontakt. Większość z uczestników grupy ukończyła studia na Politechnice Śląskiej. TL i Muro ukończyli studia na kierunku Informatyki wydziału AEiI tej uczelni. Paskud ukończył studia na kierunku Elektroniki. Podjął również prace zwiazane z 16-bitowym modelem Atari. Ich drogi się rozeszły jednak Muro i TL utrzymują nadal kontakt.
-Skład: +==Skład==
- +*[[Buchcik]] - Radek Buchta, koder
-Buchcik - Radek Buchta, (koder) +*[[Muro]] - grafik, koder
- +*[[Paskud]] - koder
-[[Muro]] - [http://widera.int.pl/ Michał Widera], (grafik, koder)+*[[TL]] - muzyk, koder
- +
-[[Paskud]] - [http://www.rsi.pl/paskud/ Grzegorz Pancherz], (koder)+
- +
-[[TL]] - Tomasz Liebich, (muzyk, koder)+
- +
{{stub}} {{stub}}
[[Kategoria: Grupy XL/XE]] [[Kategoria: Grupy XL/XE]]

Wersja z dnia 20:48, 26 sty 2006

Union Software of Silesia Rousers, w skrócie USSR to grupa programistów funkcjonująca w latach 90. XX wieku na scenie małego Atari. Zajmowała się tworzeniem programów demonstracyjnych oraz gier. Wszyscy członkowie grupy pochodzili ze Śląska. Buchcik, Paskud oraz TL chodzili razem do jednej klasy w technikum elektronicznym w Bytomiu. Muro uczęszczał do 1 LO w Chorzowie. Działalność grupy zapoczątkowali Muro i TL. Ich pierwsze spotkanie nastąpiło na giełdzie komputerowej w Chorzowie. To oni wspólnie rozpoczęli produkcję pierwszych programów demonstracyjnych na komputer Atari. Potem dołączył Paskud a następnie Buchcik. Z grupą współpracował bardzo luźno Hurek z Rudy Śląskiej. Grupa spotykała się co tydzień na giełdzie komputerowej w domu związków zawodowych w Niedzielę. To tam prezentowano nowe produkcje i tam po raz pierwszy pokazanao program Perestroyka grający "stereo". Programy demonstracyjne tworzono głównie w Assemblerze. Podstawowym narzędziem pracy członków grupy był MAC/65.

Produkcje

Po kryzysie na rynku 8 bitowych komputerów, rozpoczęto tworzenie oprogramowaia na komputery 16 bitowe. W szczególności powstała gra Skaut Kwatermaster na komputery PC oraz Amiga. W tworzeniu gry udział wzięli Muro, TL oraz Robert Heber i Brat Mura.

Większość z uczestników grupy ukończyła studia na Politechnice Śląskiej. TL i Muro ukończyli studia na kierunku Informatyki wydziału AEiI tej uczelni. Paskud ukończył studia na kierunku Elektroniki. Podjął również prace zwiazane z 16-bitowym modelem Atari. Ich drogi się rozeszły jednak Muro i TL utrzymują nadal kontakt.

Skład


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools