Z:

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 14:48, 2 mar 2010
KMK (Dyskusja | wkład)
(red. ++)
← Previous diff
Wersja z dnia 09:43, 4 mar 2010
Yansen (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|tdline.png}} {{grafr|tdline.png}}
-Sterownik sprzętowego zegara (np. urządzenia [[R-Time 8]]) instalujący w systemie urządzenie Z: Występuje pod nazwą: ZHAND.COM (wersja dla [[SpartaDOS]]), RTIME8.COM (wersja dla [[DOS 2.5]]) lub Z.SYS (wersja dla [[SpartaDOS X]]). Instaluje w systemie procedury obsługi, umożliwiające poprzez instrukcje XIO odczyt i zapis czasu i daty, oraz włączenie i wyłączenie linii wyświetlającej aktualny czas i datę.+Sterownik sprzętowego zegara czsu rzeczywistego urządzenia [[R-Time 8]]) instalujący w systemie urządzenie Z: Występuje pod nazwą: ZHAND.COM (wersja dla [[SpartaDOS]]), RTIME8.COM (wersja dla [[DOS 2.5]]) lub Z.SYS (wersja dla [[SpartaDOS X]]). Instaluje w systemie procedury obsługi, umożliwiające poprzez instrukcje XIO odczyt i zapis czasu i daty, oraz włączenie i wyłączenie linii wyświetlającej aktualny czas i datę.
Sterownik w SpartaDOS i DOS 2.5 obsługuje tylko R-Time 8. W SpartaDOS X urządzenie "Z:" jest tylko zgodnym z [[CIO]] dodatkiem do aktualnie załadowanego sterownika zegara, daje więc dostęp do każdego zegara, jaki ma odpowiedni sterownik w SpartaDOS X. Sterownik w SpartaDOS i DOS 2.5 obsługuje tylko R-Time 8. W SpartaDOS X urządzenie "Z:" jest tylko zgodnym z [[CIO]] dodatkiem do aktualnie załadowanego sterownika zegara, daje więc dostęp do każdego zegara, jaki ma odpowiedni sterownik w SpartaDOS X.

Wersja z dnia 09:43, 4 mar 2010

Grafika:tdline.png

Sterownik sprzętowego zegara czsu rzeczywistego urządzenia R-Time 8) instalujący w systemie urządzenie Z: Występuje pod nazwą: ZHAND.COM (wersja dla SpartaDOS), RTIME8.COM (wersja dla DOS 2.5) lub Z.SYS (wersja dla SpartaDOS X). Instaluje w systemie procedury obsługi, umożliwiające poprzez instrukcje XIO odczyt i zapis czasu i daty, oraz włączenie i wyłączenie linii wyświetlającej aktualny czas i datę.

Sterownik w SpartaDOS i DOS 2.5 obsługuje tylko R-Time 8. W SpartaDOS X urządzenie "Z:" jest tylko zgodnym z CIO dodatkiem do aktualnie załadowanego sterownika zegara, daje więc dostęp do każdego zegara, jaki ma odpowiedni sterownik w SpartaDOS X.

Zobacz też

Personal tools