Cedyń

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:CEDYN.jpg

Marcin 'Cedyń' Czartyński, zamieszkały niegdyś w Częstochowie. Ceniony muzyk na atarowskiej scenie, aktywny od około 1993-94 r. Jego pierwszą grupą była HCL (Heretic Crew Limited), z której efektem współpracy było pewne demo. Następnie zasilił szeregi grupy Shadows (także w sekcji Falcona). Zagrzał też miejsce w amigowej grupie Freezers.

Jego żywiołowa muzyka ozdabia tak znane programy jak AssKicker, Igor, Trip 6 czy zin Paczka Tynku. Jako jeden z pierwszych na polskiej scenie eksperymentował z samplami na 8-bitowym Atari (np. demko muzyczne "Polizei"). Tworzył również oprawę dźwiękową do gier - kiedyś do gry "Top Secret", zaś stosunkowo niedawno do (pecetowych) gier "Starmageddon" i "Painkiller".

Udzielał się w "MONar Recordz". Znany również z solowej działalności muzycznej jako "Goaman". Ma także swój projekt muzyczny "Room101".

Cedyń należał do grona stałych bywalców party QuaST. W życiu zawodowym jako profesjonalny muzyk i dźwiękowiec pracował w firmie "People Can Fly" (pierwsze wydanie gry PAINKILLER).


Do komponowania na Atari wykorzystywał następujące edytory muzyczne:

Linki

Personal tools