Dyskusja:ATR

From Atariki

Jump to: navigation, search

Oryginalny format był niezależnie rozwijany przez Stevena Tuckera (APE) i Nicka (SIO2PC), w efekcie powstały dwie niekompatybilne wersje: APE obsługuje zabezpieczenie przed zapisem oraz CRC, SIO2PC obsługuje zabezpieczenie przed zapisem oraz zabezpieczenia przed kopiowaniem (aczkolwiek nie tak wyrafinowane, jak PRO czy ATP).

Poza tym istnieją różnice w zapisie sektorów 1-3 w gęstości double: mogą być 128-bajtowe (APE) lub zapisane po 128 bajtów + 384 bajtów "dziury" za nimi (SIO2PC).

Atari800 i Atari800Win PLus obsługują oba przypadki sektorów 1-3, natomiast zabezpieczenie przed zapisem w formacie APE, jako bardziej popularnym.

Tam http://pages.suddenlink.net/wa5bdu/readme.txt są (znalazłem to przez stronę http://pages.suddenlink.net/wa5bdu/sio2pc.htm) spore rozbieżności z tym, co w atariki. Ja rozumiem że to pewnie stara specyfikacja, ale może by choć słowo o tym wspomnieć, tym bardziej że w aktualnym (0.6) kodzie http://aspeqt.sourceforge.net parshi jest właśnie WORD. Mono 12:11, 3 paź 2011 (CEST)

Personal tools