Music Tracker

From Atariki

Jump to: navigation, search
Music_tracker_mini.gif
Music Tracker
Prekursor Music Protrackera, pierwszy program muzyczny napisany przez SoTe, powstał na długo przed Future Composerem, a wygląd interface'u był wzorowany na programie Voice Tracker autorstwa Polonusa / Science 451 z C64.

Jak na tamte czasy program miał bardzo zaawansowany player (możliwość użycia tzw. synth'ów czy dwukanałowego basu, było kilka tablic częstotliwości dla różnych brzmień, możliwe było osiągnięcie metalicznego brzmienia podobnego do tego z gry "Tanks"). Dodatkową zaletą programu był niewielki czas wykonywania się playera.

Program obsługiwal do 4 kanałów dźwięku. SoTe chcąc pokazać jego możliwości dokonał kilku konwersji muzyczek Jakuba Husaka,
Voicetracker_mini.gif
VoiceTracker, prekursor Music Trackera
a były to utwory z gier Tanks i Inside. Program został zaprezentowany temu ostatniemu na komputerowej giełdzie przy Grzybowskiej w Warszawie, jednak w ówczesnym czasie nie wzbudził zbytniego zainteresowania u niego.

SoTe wypuścił kilka wersji MusicTrackera, ostatnia wypuszczona wersja nosiła numer 2.0. W międzyczasie pojawił się Chaos Music Composer i to sprowokowało SoTe do rozpoczęcia prac nad nowym edytorem muzycznym, nieco wygodniejszym od Music Trackera. Tak własnie powstał lubiany i używany do dziś Music ProTracker, szerzej znany jako MPT.

Personal tools