Miker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 21:36, 2 maj 2021
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
0xF (Dyskusja | wkład)
(litrówka)
Linia 8: Linia 8:
Mniej więcej od 1992-3 roku na scenie. Jest jednym z aktywniejszych scenowców i tych, którzy zaliczyli (prawie) wszystkie (!) zloty atarowskie w Polsce*). Mniej więcej od 1992-3 roku na scenie. Jest jednym z aktywniejszych scenowców i tych, którzy zaliczyli (prawie) wszystkie (!) zloty atarowskie w Polsce*).
-Obok [[X-Ray]]a, prawodobnie jeden z najpłodniejszych twórczo muzyków ataroscenowych.+Obok [[X-Ray]]a, prawdopodobnie jeden z najpłodniejszych twórczo [[Muzyk|muzyków]] ataroscenowych.
Muzyk średni (jak sam twierdzi). Autor muzyki m.in. do takich produkcji jak: Muzyk średni (jak sam twierdzi). Autor muzyki m.in. do takich produkcji jak:
* [[Bitter Reality]], [[Overmind]] (grupy [[Slight]]), * [[Bitter Reality]], [[Overmind]] (grupy [[Slight]]),
Linia 35: Linia 35:
==Linki== ==Linki==
-{{ASMADB|Michal%20Szpilowski%20%28Miker%29}}+* {{ASMADB|Michal%20Szpilowski%20%28Miker%29}}
* [https://demozoo.org/sceners/2303/ demozoo] * [https://demozoo.org/sceners/2303/ demozoo]

Aktualna wersja

Grafika:Miker.jpg

Michał 'Miker' Szpilowski

Rocznik: 1975

Lokalizacja: Warszawa

Mniej więcej od 1992-3 roku na scenie. Jest jednym z aktywniejszych scenowców i tych, którzy zaliczyli (prawie) wszystkie (!) zloty atarowskie w Polsce*). Obok X-Raya, prawdopodobnie jeden z najpłodniejszych twórczo muzyków ataroscenowych. Muzyk średni (jak sam twierdzi). Autor muzyki m.in. do takich produkcji jak:

Należał do grup XE-Team, Slight, Apocalypse Raiders i Aids, później Bit Busters. Obecnie jest w Blowjobb, New Generation i Classic Games Shrine, natomiast od sierpnia 2020r. udziela się również w formacji Retroguru a od listopada tegoż roku w Oceo Team (w obydwu ostatnich grupach Tworzy muzykę dla Atari Lynx). Popełnił także troszkę muzyczek do gier (wydanych głównie przez Sikor Soft), np. Sexy Six. Na scenie mówią o nim "człowiek-orkiestra", a to ze względu na niesamowite wręcz umiejętności naśladowania dźwięków instrumentów muzycznych na żywo (jego aranżacje muzyczek, na przykład z gry "Lotus Turbo Challenge II", wręcz powalają na kolana). Z tego powodu określany również jako human beatbox. Próbka umiejętności Mikera.

Używa(ł) następujących edytorów muzycznych:

jak również TIAtracker (Atari 2600), czy Beepola (dźwięki 1-bitowe) - epizodycznie. To jednak, jak twierdzi, nie koniec jego możliwości.


kontakt: mikerro(at)gmail(kropka)com

Od czasu do czasu zajmuje się również kodowaniem prostych produkcji w asemblerze.

Linki

Personal tools