Benjy Sound Monitor

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:55, 12 wrz 2022
Dracon (Dyskusja | wkład)
(Varia)
← Previous diff
Wersja z dnia 19:01, 12 wrz 2022
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Edytor jest dość łatwy do pracy dla użytkowników, którzy chcą edytować muzykę podczas odtwarzania melodii. Edytor jest dość łatwy do pracy dla użytkowników, którzy chcą edytować muzykę podczas odtwarzania melodii.
Podobnie do [[Sound Tracker]]a z ASF, aby użyć swoje dzieło w programie, należy utwór skompilować w oddzielnym, dołączonym do pakietu, programie. Podobnie do [[Sound Tracker]]a z ASF, aby użyć swoje dzieło w programie, należy utwór skompilować w oddzielnym, dołączonym do pakietu, programie.
-Powstało kilka wersji Benjy Sound Monitor" (najbardziej znana to v1.9) a próbka jego możliwości jest w wielu demach z serii [[Hobby-Tronic]] oraz +Powstało kilka wersji Benjy Sound Monitor" (najbardziej znana to v1.8) a próbka jego możliwości jest w wielu demach z serii [[Hobby-Tronic]] oraz
w [https://www.pouet.net/prod.php?which=27305 takim] [[music-disc]]u. w [https://www.pouet.net/prod.php?which=27305 takim] [[music-disc]]u.
Linia 18: Linia 18:
-{{stub}} 
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Edytory muzyczne]] [[Kategoria:Edytory muzyczne]]

Wersja z dnia 19:01, 12 wrz 2022

Nowoczesny, komercyjny edytor muzyczny autorstwa Benjy. Bardzo popularny w Niemczech na przełomie XX/XXI wieku, obecnie raczej zapomniany. Oferuje możliwość tworzenia 4-kanałowych muzyczek (bez sampli) a interfejs jest nieco podobny do tego z Future Composera. Edytor jest dość łatwy do pracy dla użytkowników, którzy chcą edytować muzykę podczas odtwarzania melodii. Podobnie do Sound Trackera z ASF, aby użyć swoje dzieło w programie, należy utwór skompilować w oddzielnym, dołączonym do pakietu, programie. Powstało kilka wersji Benjy Sound Monitor" (najbardziej znana to v1.8) a próbka jego możliwości jest w wielu demach z serii Hobby-Tronic oraz w takim music-discu.

Varia

Seban stworzył w 1994 roku program do "odpakowywania" skompilowanych muzyczek tak, aby dało się je ponownie wgrać do edytora i ewentualnie modyfikować. Jego nazwa to "Sound Benjy Mon1.8 Data Uncompiler". Jest on zamieszczony na dysku w pierwszym linku tutejszego hasła.

Linki

Personal tools