Kleks

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:33, 15 lis 2022
0xF (Dyskusja | wkład)
(przecinki)
← Previous diff
Wersja z dnia 20:31, 1 sie 2024
Dracon (Dyskusja | wkład)
(poprawa stylówy)
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Wyróżniał się głównie możliwością używania myszki od Atari ST. Wyróżniał się głównie możliwością używania myszki od Atari ST.
Nie zdobył dużej popularności, choć używali go niektórzy ludzie z atarosceny, jak [[Vidol]] czy [[Darth]]. Nie zdobył dużej popularności, choć używali go niektórzy ludzie z atarosceny, jak [[Vidol]] czy [[Darth]].
-Program wyróżniał się tym, że można było rysować na dwóch niezależnych ekranach przełączanych TAB. Po wybraniu 4 koloru można było 'rysować' drugim obrazkiem (coś jak warstwy w PS).+W programie ciekawe było również to, można było rysować na dwóch niezależnych ekranach przełączanych TAB. Po wybraniu 4 koloru można było 'rysować' drugim obrazkiem (coś jak warstwy w PS).
"Kleks" był sprzedawany wraz z programem [[Trzmiel]] (ten drugi służył do tworzenia grafiki w [[hires]]). "Kleks" był sprzedawany wraz z programem [[Trzmiel]] (ten drugi służył do tworzenia grafiki w [[hires]]).
- 
-{{stub}} 
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Programy użytkowe]] [[Kategoria:Programy użytkowe]]
[[Kategoria:Polskie programy]] [[Kategoria:Polskie programy]]
[[Kategoria:Programy graficzne]] [[Kategoria:Programy graficzne]]

Wersja z dnia 20:31, 1 sie 2024

Grafika:KLEKS_i_TRZMIEL.jpg

Program graficzny (na tryb 15 Basica), wydany przez polską firmę Mirage w 1993 r. Stworzył go Jakub Kruszona-Zawadzki. Wyróżniał się głównie możliwością używania myszki od Atari ST. Nie zdobył dużej popularności, choć używali go niektórzy ludzie z atarosceny, jak Vidol czy Darth. W programie ciekawe było również to, iż można było rysować na dwóch niezależnych ekranach przełączanych TAB. Po wybraniu 4 koloru można było 'rysować' drugim obrazkiem (coś jak warstwy w PS). "Kleks" był sprzedawany wraz z programem Trzmiel (ten drugi służył do tworzenia grafiki w hires).

Personal tools