Atari8

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:33, 17 mar 2017
Macgyver (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Macgyver (Dyskusja | wkład)

Linia 11: Linia 11:
* dobrze jest po wejściu na kanał posiedzieć trochę bez odzywania się (poidlować) Pozwoli to zapoznać się z atmosferą na kanale oraz z panującymi zwyczajami. Często nikt się nie odzywa przez dłuższy czas, nie oznacza to, że kanał jest martwy. Po prostu zadaj pytanie albo czekaj aż ktoś się odezwie. Nie zniechęcaj się. * dobrze jest po wejściu na kanał posiedzieć trochę bez odzywania się (poidlować) Pozwoli to zapoznać się z atmosferą na kanale oraz z panującymi zwyczajami. Często nikt się nie odzywa przez dłuższy czas, nie oznacza to, że kanał jest martwy. Po prostu zadaj pytanie albo czekaj aż ktoś się odezwie. Nie zniechęcaj się.
-* zaleca się używanie kodowania UTF-8, jako powszechnie stosowanego standardu+* zaleca się używanie kodowania UTF-8, obecnie stosowanego standardu w internecie
* nie wklejamy długich tekstów (2-3 linijki jeszcze ujdą) Jeśli chcesz wkleić długi tekst, skorzystaj z serwisu [http://pastebin.com pastebin.com] i wklej samego URLa. * nie wklejamy długich tekstów (2-3 linijki jeszcze ujdą) Jeśli chcesz wkleić długi tekst, skorzystaj z serwisu [http://pastebin.com pastebin.com] i wklej samego URLa.
* na kanale, w przeciwieństwie do [[Atari Area]] '''NIE WOLNO''' używać '''skracaczy linków''' typu '''Tiny.pl''' albo '''42.pl'''. * na kanale, w przeciwieństwie do [[Atari Area]] '''NIE WOLNO''' używać '''skracaczy linków''' typu '''Tiny.pl''' albo '''42.pl'''.

Aktualna wersja

#atari8 Kanał IRC na Ircnecie.

Kanał powstał około roku 1995 z inicjatywy Slavesa. W zamyśle miał skupiać scenę "małego" Atari, i wydaje się że tak właśnie jest, jako że większość bywalców kanału jest z nią mniej lub bardziej powiązana. Niemniej, każdy jest mile widziany, bez względu na 'scenowanie' czy też posiadany komputer. Jeśli chcesz pogadać o Atari, umówić się na copy party albo Sztab Kryzysowy, poszukać pomocy z uruchomieniem programu/sprzętu, albo po prostu pogadać, to jest to miejsce dla Ciebie. Pamiętaj jednak aby przestrzegać regulaminu.

Na kanale można spotkać takie osoby jak: MacGyver, slaves, krap, miker, lisu, dely, mikey, drac030, radi, epi, Vasco, Pin, innuendo, mono, stryker, lewis, electron...


Krótki regulamin kanału (kilka prostych zasad unikania problemów):

  • dobrze jest po wejściu na kanał posiedzieć trochę bez odzywania się (poidlować) Pozwoli to zapoznać się z atmosferą na kanale oraz z panującymi zwyczajami. Często nikt się nie odzywa przez dłuższy czas, nie oznacza to, że kanał jest martwy. Po prostu zadaj pytanie albo czekaj aż ktoś się odezwie. Nie zniechęcaj się.
  • zaleca się używanie kodowania UTF-8, obecnie stosowanego standardu w internecie
  • nie wklejamy długich tekstów (2-3 linijki jeszcze ujdą) Jeśli chcesz wkleić długi tekst, skorzystaj z serwisu pastebin.com i wklej samego URLa.
  • na kanale, w przeciwieństwie do Atari Area NIE WOLNO używać skracaczy linków typu Tiny.pl albo 42.pl.
  • nie używamy kolorków i innych 'mircyzmów'.

Innych ograniczeń raczej nie ma. Po prostu bądź sobą i traktuj innych tak jakbyś sam chciał być traktowany.

Personal tools