Atari Stars Party

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:25, 21 cze 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 20:29, 21 cze 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-[[Kategoria:Zloty]]+ 
Najprawdopodobniej pierwsze polskie [[copy party]] w historii małego [[Atari]]. Zorganizowane Najprawdopodobniej pierwsze polskie [[copy party]] w historii małego [[Atari]]. Zorganizowane
-na jesieni 1990 r. (był to wrzesień lub październik), w "Domu Harcerza" niedaleko gdańskiej starówki, zebrało większość aktywnych ówcześnie atarowskich scenowców, m.in. grupy [[Our 5oft]], [[World Federation of Mad Hackers (WFMH)|WFMH]], [[Madman Federation]], osobistości takie jak Gizmo Magic, Iron Soft, [[Jakub Husak]] i in. Zlot zorganizowała grupa [[ASF]] z przyjaciółmi, można się o nim było dowiedzieć wcześniej z prasy i, oczywiście, dem. ATARI STARS PARTY miało typowo towarzyski charakter, wymieniano doświadczenia, oprogramowanie (hitem z użytków był [[Future Composer]], z dem wyróżniały się zapowiedzi gier (Five to Five, Battle Ships) oraz szczególnie [[The Top 1]]), a także podziwiać można było w akcji absolutną nowość - ''Amigę 500'', którą miały dwie osoby. Wynika więc z tego, iż nie było żadnych konkursów itp. Party to miało charakter otwarty - mogli wejść także ludzie "z ulicy", czy 'świeżo upieczeni atarowcy'. :D +na jesieni 1990 r. (był to wrzesień lub październik), w "Domu Harcerza" niedaleko gdańskiej Starówki, zebrało większość aktywnych ówcześnie atarowskich scenowców, m.in. grupy [[Our 5oft]], [[World Federation of Mad Hackers (WFMH)|WFMH]], [[Madman Federation]], osobistości takie jak [[Gizmo Magic]], Iron Soft, [[Jakub Husak]] i in. Zlot zorganizowała grupa [[ASF]] z przyjaciółmi, można się o nim było dowiedzieć wcześniej z prasy i, oczywiście, dem. ATARI STARS PARTY miało typowo towarzyski charakter, wymieniano doświadczenia, oprogramowanie (hitem z użytków był [[Future Composer]], z dem wyróżniały się zapowiedzi gier (Five to Five, Battle Ships) oraz szczególnie [[The Top 1]]), a także podziwiać można było w akcji absolutną nowość - ''Amigę 500'', którą miały dwie osoby. Wynika więc z tego, iż nie było żadnych konkursów itp. Party to miało charakter otwarty - mogli wejść także ludzie "z ulicy", czy ''świeżo upieczeni'' atarowcy. Niestety okazało się, że Atari Stars Party było jednorazową imprezą.
-Do dnia dzisiejszego zachowało się raczej niewiele informacji o tym zlocie, obejrzeć można było kilka fotek na (starej) stronie [[Pirx]]a z Our 5oftu, który wspomina o tym party także w wywiadzie dla [http://ftp.pigwa.net/stuff/other/radio_uxa/2006_04_23_radio_uxa.ogg RadioUXA]. Również [[Magnus]] mile [http://atariarea.krap.pl/wywiady.php?akcja=pokaz_wywiad&id=15 wspomina] to spotkanie.+ 
 +Do dnia dzisiejszego zachowało się raczej niewiele informacji o tym zlocie, obejrzeć można było kilka fotek na (starej) stronie [[Pirx]]a z Our 5oftu, który wspomina o tym party także w wywiadzie dla [http://ftp.pigwa.net/stuff/other/radio_uxa/2006_04_23_radio_uxa.ogg RadioUXA]. Również [[Magnus]] mile [http://atariarea.krap.pl/wywiady.php?akcja=pokaz_wywiad&id=15 wspomina] to spotkanie.
{{stub}} {{stub}}
 +[[Kategoria:Zloty]]

Wersja z dnia 20:29, 21 cze 2006


Najprawdopodobniej pierwsze polskie copy party w historii małego Atari. Zorganizowane na jesieni 1990 r. (był to wrzesień lub październik), w "Domu Harcerza" niedaleko gdańskiej Starówki, zebrało większość aktywnych ówcześnie atarowskich scenowców, m.in. grupy Our 5oft, WFMH, Madman Federation, osobistości takie jak Gizmo Magic, Iron Soft, Jakub Husak i in. Zlot zorganizowała grupa ASF z przyjaciółmi, można się o nim było dowiedzieć wcześniej z prasy i, oczywiście, dem. ATARI STARS PARTY miało typowo towarzyski charakter, wymieniano doświadczenia, oprogramowanie (hitem z użytków był Future Composer, z dem wyróżniały się zapowiedzi gier (Five to Five, Battle Ships) oraz szczególnie The Top 1), a także podziwiać można było w akcji absolutną nowość - Amigę 500, którą miały dwie osoby. Wynika więc z tego, iż nie było żadnych konkursów itp. Party to miało charakter otwarty - mogli wejść także ludzie "z ulicy", czy świeżo upieczeni atarowcy. Niestety okazało się, że Atari Stars Party było jednorazową imprezą.

Do dnia dzisiejszego zachowało się raczej niewiele informacji o tym zlocie, obejrzeć można było kilka fotek na (starej) stronie Pirxa z Our 5oftu, który wspomina o tym party także w wywiadzie dla RadioUXA. Również Magnus mile wspomina to spotkanie.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools