Atari Stars Party

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:01, 17 sie 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)
(stuff na party)
← Previous diff
Wersja z dnia 12:17, 23 lut 2007
Epi (Dyskusja | wkład)
(krap lepiej działa (nie histeryzuje))
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Do dnia dzisiejszego zachowało się raczej niewiele informacji o tym zlocie, obejrzeć można było kilka fotek na (starej) stronie [[Pirx]]a z Our 5oftu, który powiedział parę słów o tym party także w [ftp://ftp.pigwa.net/stuff/other/radio_uxa/2006_04_23_radio_uxa.ogg wywiadzie] dla RadioUXA. Również [[Magnus]] mile [http://atariarea.krap.pl/wywiady.php?akcja=pokaz_wywiad&id=15 wspomina] to spotkanie. Do dnia dzisiejszego zachowało się raczej niewiele informacji o tym zlocie, obejrzeć można było kilka fotek na (starej) stronie [[Pirx]]a z Our 5oftu, który powiedział parę słów o tym party także w [ftp://ftp.pigwa.net/stuff/other/radio_uxa/2006_04_23_radio_uxa.ogg wywiadzie] dla RadioUXA. Również [[Magnus]] mile [http://atariarea.krap.pl/wywiady.php?akcja=pokaz_wywiad&id=15 wspomina] to spotkanie.
-Wrażenia z tego zlotu od H.Cygerta są do poczytania na forum Atari.area, w [http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?pid=39564#p39564 tym miejscu].+Wrażenia z tego zlotu od H.Cygerta są do poczytania na forum Atari.area, w [http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?pid=39564#p39564 tym miejscu].

Wersja z dnia 12:17, 23 lut 2007

Najprawdopodobniej pierwsze polskie copy party w historii małego Atari. Zorganizowane na jesieni 1990 r. (był to wrzesień lub październik), w "Domu Harcerza" niedaleko gdańskiej Starówki, zebrało większość aktywnych ówcześnie atarowskich scenowców, m.in. grupy Our 5oft, WFMH, Madman Federation, osobistości takie jak Gizmo Magic, Iron Soft, Jakub Husak i inni. Zlot zorganizowała grupa ASF z przyjaciółmi, można się o nim było dowiedzieć wcześniej z prasy i, oczywiście, dem. ATARI STARS PARTY miało typowo towarzyski charakter, wymieniano doświadczenia, oprogramowanie (hitem z użytków był Future Composer, z dem wyróżniały się zapowiedzi gier (Five to Five, Battle Ships) oraz szczególnie The Top 1), a także - jako ciekawostkę - podziwiać można było w akcji Amigę 500, którą miały dwie osoby. Wynika więc z tego, iż nie było żadnych konkursów, itp. spraw. Party to miało charakter otwarty - mogli wejść także ludzie "z ulicy", czy świeżo upieczeni atarowcy (była okazja zdobycia ówczesnych nowości - gier "Mountain Bike" czy "Pro Mountain Biker" albo użytkowego "Kalendarzyka płodności kobiety").;) Niestety, jak się później okazało, Atari Stars Party było jednorazową imprezą.

Do dnia dzisiejszego zachowało się raczej niewiele informacji o tym zlocie, obejrzeć można było kilka fotek na (starej) stronie Pirxa z Our 5oftu, który powiedział parę słów o tym party także w wywiadzie dla RadioUXA. Również Magnus mile wspomina to spotkanie. Wrażenia z tego zlotu od H.Cygerta są do poczytania na forum Atari.area, w tym miejscu.Grafika:Atari_Stars_Party_1990.jpg
Część uczestników party: (od lewej) Btronic/Our 5oft, Brain/WFMH, ???/Avalon (z tyłu), Arek Łukszo/Mirage, Thorgal/WFMH (na dole), Blue Tom/Our 5oft, Jakub Husak, Nosek, Pirx/Our 5oft
Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools