Chaos Music Composer

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 23:05, 11 cze 2015
Mono (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 23:07, 11 cze 2015
Mono (Dyskusja | wkład)
(Bartman, INS)
Next diff →
Linia 6: Linia 6:
CMC został wydany komercyjnie przez L.K. Avalon już po rozstaniu z autorem, na początku 1992 roku (numer serii AC/AD 00792). Był wielokrotnie przerabiany przez różnych [[scena|scenowców]] celem poszerzenia możliwości, np. dodania [[stereo]], ładowania pojedynczych instrumetów czy poprawy brzmienia. Przykładowe modyfikacje: CMC został wydany komercyjnie przez L.K. Avalon już po rozstaniu z autorem, na początku 1992 roku (numer serii AC/AD 00792). Był wielokrotnie przerabiany przez różnych [[scena|scenowców]] celem poszerzenia możliwości, np. dodania [[stereo]], ładowania pojedynczych instrumetów czy poprawy brzmienia. Przykładowe modyfikacje:
-* własna tablica basów - [[Stanley]], [[Rzóg]]+* własna tablica basów - [[Stanley]], [[Rzóg]], [[Bartman]]
* [[CMC-Double Player]]: odgrywanie dźwięku 2 razy na [[ramka|ramkę]] - [[Greg]] * [[CMC-Double Player]]: odgrywanie dźwięku 2 razy na [[ramka|ramkę]] - [[Greg]]
* CMC Madteam: odgrywanie dźwięku do 4 razy na ramkę * CMC Madteam: odgrywanie dźwięku do 4 razy na ramkę
Linia 13: Linia 13:
* wersja 2.2: poprawione działanie slide-ów oraz nowy player zoptymalizowany pod kątem czasu wykonania - [[Marok]] * wersja 2.2: poprawione działanie slide-ów oraz nowy player zoptymalizowany pod kątem czasu wykonania - [[Marok]]
-Wykorzystywany format plików to [[CMC (format pliku)|CMC]].+Wykorzystywany format plików to [[CMC (format pliku)|CMC]] oraz [[INS]] w wersjach Mathnoida oraz Bartmana.
==Zobacz też== ==Zobacz też==

Wersja z dnia 23:07, 11 cze 2015

Grafika:Cmc.png

Znany jako CMC. Jeden z najpopularniejszych programów do komponowania muzyki na małe Atari i to tak w Polsce, jak i poza nią.

Napisany w 1990 r. przez Janusza Pelca jako Avalon Music Composer. Przeznaczony był pierwotnie do wewnętrznego użytku L.K. Avalon.

CMC został wydany komercyjnie przez L.K. Avalon już po rozstaniu z autorem, na początku 1992 roku (numer serii AC/AD 00792). Był wielokrotnie przerabiany przez różnych scenowców celem poszerzenia możliwości, np. dodania stereo, ładowania pojedynczych instrumetów czy poprawy brzmienia. Przykładowe modyfikacje:

Wykorzystywany format plików to CMC oraz INS w wersjach Mathnoida oraz Bartmana.

Zobacz też


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools