Dyna Blaster

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 06:39, 11 kwi 2007
Jellonek (Dyskusja | wkład)
(poprawione linkowanie do ST)
← Previous diff
Wersja z dnia 19:10, 5 sty 2008
Vulgar (Dyskusja | wkład)
(rozszerzenie)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|dynablaster.GIF}} {{grafr|dynablaster.GIF}}
-Atarowska wersja jednej z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji, dla samego Atari [[XL]]/[[XE]] powstało kilka - ([[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]]). + 
 +Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari [[ST]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga], PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji.
=== Zasady === === Zasady ===
Linia 6: Linia 7:
W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga! W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!
-Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie [[Graph2Font]]). +=== Wersja ST/E ===
 + 
 + 
 + 
 +[[Dynabusters]], [[Bombsquad]]
 + 
 +=== Wersja XL/XE ===
 + 
 +Atarowska wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie [[ABBUC Programming Contest]] w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie [[Graph2Font]]).
* Program: [[Tebe]] * Program: [[Tebe]]
Linia 12: Linia 21:
* Muzyka: [[Pin]], [[BeWu]] * Muzyka: [[Pin]], [[BeWu]]
 +Dla Atari [[XL]]/[[XE]] powstało kilka klonów gry - ([[DynaKillers]], [[Tekblast]], [[Pang]]).
[[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]] [[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Gry zręcznościowe]] [[Kategoria:Gry zręcznościowe]]
[[Kategoria:Polskie gry]] [[Kategoria:Polskie gry]]

Wersja z dnia 19:10, 5 sty 2008

Grafika:Dynablaster.GIF

Jedna z kultowych pozycji w historii gier komputerowych. Tytuł ten zdobył dużą popularność na platformach Atari ST, Amiga, PC oraz konsolach do gier. Powstało wiele odmian i kontynuuacji.

Zasady

W grze bierze udział dwóch graczy (brak możliwości gry z komputerem) i bomby. Gracze umieszczani są po przeciwnych stronach jednoekranowej planszy i mają zadanie przeżyć. A zatem - zniszczyć wroga!

Wersja ST/E


Dynabusters, Bombsquad

Wersja XL/XE

Atarowska wersja wiernie stara się odtworzyć oryginał. Gra zwyciężyła w konkursie ABBUC Programming Contest w 2004 roku. Cechą która wyróżnia tą wersję jest przede wszystkim dopracowana i zabójczo kolorowa grafika (stworzona w programie Graph2Font).

Dla Atari XL/XE powstało kilka klonów gry - (DynaKillers, Tekblast, Pang).

Personal tools