Kleks

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 08:26, 14 lis 2022
Dracon (Dyskusja | wkład)
(poułlisz prog)
← Previous diff
Aktualna wersja
0xF (Dyskusja | wkład)
(przecinki)
Linia 2: Linia 2:
Program graficzny (na tryb [[Graphics_15|15 Basica]]), wydany przez polską firmę [[Mirage]] w 1993 r. Stworzył go [[Jakub Kruszona-Zawadzki]]. Program graficzny (na tryb [[Graphics_15|15 Basica]]), wydany przez polską firmę [[Mirage]] w 1993 r. Stworzył go [[Jakub Kruszona-Zawadzki]].
Wyróżniał się głównie możliwością używania myszki od Atari ST. Wyróżniał się głównie możliwością używania myszki od Atari ST.
-Nie zdobył dużej popularności choć używali go niektórzy ludzie z atarosceny jak [[Vidol]] czy [[Darth]].+Nie zdobył dużej popularności, choć używali go niektórzy ludzie z atarosceny, jak [[Vidol]] czy [[Darth]].
Program wyróżniał się tym, że można było rysować na dwóch niezależnych ekranach przełączanych TAB. Po wybraniu 4 koloru można było 'rysować' drugim obrazkiem (coś jak warstwy w PS). Program wyróżniał się tym, że można było rysować na dwóch niezależnych ekranach przełączanych TAB. Po wybraniu 4 koloru można było 'rysować' drugim obrazkiem (coś jak warstwy w PS).
"Kleks" był sprzedawany wraz z programem [[Trzmiel]] (ten drugi służył do tworzenia grafiki w [[hires]]). "Kleks" był sprzedawany wraz z programem [[Trzmiel]] (ten drugi służył do tworzenia grafiki w [[hires]]).

Aktualna wersja

Grafika:KLEKS_i_TRZMIEL.jpg

Program graficzny (na tryb 15 Basica), wydany przez polską firmę Mirage w 1993 r. Stworzył go Jakub Kruszona-Zawadzki. Wyróżniał się głównie możliwością używania myszki od Atari ST. Nie zdobył dużej popularności, choć używali go niektórzy ludzie z atarosceny, jak Vidol czy Darth. Program wyróżniał się tym, że można było rysować na dwóch niezależnych ekranach przełączanych TAB. Po wybraniu 4 koloru można było 'rysować' drugim obrazkiem (coś jak warstwy w PS). "Kleks" był sprzedawany wraz z programem Trzmiel (ten drugi służył do tworzenia grafiki w hires).Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools